_APX5734

Всі дипломатичні та юридичні зусилля – на захист Надії Савченко

14:23 04.10.2014

Лідер партії “Батьківщина” Юлія Тимошенко заявляє, що 13 жовтня за перебігом чергового судилища над українською льотчицею Надією Савченко, яку викрали з України та незаконно кинули за грати в Росії, спостерігатимуть представники Парламентської асамблеї Ради Європи та партії “Батьківщина”.

“13 жовтня буде суд. Суд буде по новим заходам, які вигадав Путін проти Наді – це психіатрична експертиза. Це старі радянські заходи, коли проти людини, яка не скоряється, яка здатна говорити правду, використовують ці методи. Наша команда разом з представниками, в тому числі ПАРЄ, збирається їхати на цей суд і трохи там нагадати Росії, що не так все просто, коли вони наших жінок кидають за грати”,- сказала Юлія Тимошенко сьогодні під час зустрічі з редакторами місцевих ЗМІ у м. Біла Церква Київської області.

Лідер партії “Батьківщина” зазначила, що європейські політики також допомагатимуть у звільненні Надії Савченко. “Я думаю що включаться і лідери європейських знакових країн. Ця робота буде вестися у закритому режимі, переговори з Путіним будуть вестися відносно Наді. Наша мета – її звільнення”, – підкреслила вона.

В свою чергу присутня на цій зустрічі сестра української льотчиці Віра Савченко зазначила, що зусилля Юлії Тимошенко, її команди та представників ПАРЄ буде вагомою підтримкою у справі звільнення Надії Савченко. “За словами адвокатів, ця справа – не правового, а політичного поля. І Юлія Тимошенко, і ПАРЄ дуже допомагають у цій справі. Я вважаю, що ми на правильному шляху. Свої не кидають своїх”, – зазначила Віра Савченко.

“Надя – реальний герой України, вона реально тримає удар за всю Україну зараз в російській в’язниці, і вона реально за всю Україну там демонструє вищий рівень мужності. Тому вона по праву у нас лідер в списку”, – заявила Юлія Тимошенко.

Як відомо, 29 вересня Юлія Тимошенко під час свого візиту до Страсбургу обговорювала з європейськими політиками можливість їх включення до переговорів щодо звільнення Надії Савченко.

Зокрема, лідер партії “Батьківщина” ініціювала після завершення парламентських виборів в Україні надання українській льотчиці дипломатичного статусу як представника Парламентської асамблеї Ради Європи. Ініціативу Юлії Тимошенко підтримали і президент ПАРЄ, і генеральний секретар Ради Європи.

“Це було першою метою моїй поїздки, а по-друге, – проговорити з ними варіант надання Надії Савченко після виборів до Верховної Ради статусу члена Парламентської асамблеї Ради Європи, і такий прецедент був. Це надає членам ПАРЄ особливого дипломатичного статусу. І ніхто не міг більше у в’язниці іншої країни утримувати члена ПАРЄ. Це вже рівень міжнародних інституцій, де включаються зовсім інші міжнародні правила”, – заявила Юлія Тимошенко.