1

Влада знищує енергетичну незалежність через руйнування вугільної галузі

17:48 26.06.2017

Лідер Партії ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко впевнена, що вугільна галузь України вкрай гостро потребує правильного державницького підходу, що дозволить їй стати фундаментом для енергетичної та політичної незалежності. В той же час нинішня влада не надає вугільній галузі достатньої державної підтримки, що у підсумку ставить під питання енергетичну незалежність і політичний суверенітет України.

«У Червонограді я мала зустріч із шахтарями, за результатами якої можу сказати: енергетичну незалежність України – знищують. Те, що я почула від шахтарів – це вирок президенту, уряду і більшості Верховної Ради. Скасовані всі пільги для шахтарів, припинено розвиток вугільної галузі, призупинено всі інвестиції у розвиток вугільної галузі. Тут ховається українська енергетична незалежність і як наслідок – політичний суверенітет України», – сказала Юлія Тимошенко журналістам під час прес-конференції у Львові.

За словами політика, сьогодні у тариф «Роттердам+» влада заклала найвищу світову ціну на вугілля, а українським шахтарям виплачують вкрай низьку заробітну плату на рівні 5-8 тис. грн, в той час як секретар НАК «Нафтогаз Україна» отримує 44 тис. грн заробітної плати.

«Громади налаштовані радикально проти чинної влади. І до мене особисто звертаються сьогодні представники громад, щоб добиватись негайної зміни влади конституційним шляхом», – сказала вона присутнім.

Попередньо, під час зустрічі Юлія Тимошенко із шахтарями у Червонограді вона сказала, що нинішня влада повинна ретельно і прискіпливо вивчати проблеми вугільної галузі, і усіляко сприяти розвитку галузі.

«Коли я стала прем’єр-міністром, перше, що зробила, – спустилася в найглибшу шахту України, щоб побачити на власні очі, як ви працюєте. Я впевнена, що саме з цього повинен розпочинати свою роботу кожен прем’єр, кожен президент», – сказала Юлія Тимошенко під час зустрічі із трудовим колективом ВП «Шахта «Червоноградська».

Політик нагадала, що під час свого прем’єрства разом із шахтарями її уряду вдалося ухвалити Закон України «Про підвищення престижності шахтарської праці», проте його дію було призупинено за президентства Віктора Януковича. І сьогодні влада не дбає про престижність шахтарської праці, а заробітні плати в галузі є вкрай низькими.

«У співробітника правоохоронних органів зарплата втричі більше за зарплату шахтаря. Це свідчить про одне: ми будуємо поліцейську державу», – обурено зауважила вона і додала: «Слід переглянути всю систему функціонування вугільної галузі і реформувати її у відповідності до найкращих світових та європейських стандартів», – сказала парламентарій.