tymoshenko-pro-vsrivi-boepripasov

Вибух складу боєприпасів – невипадковий і свідчить про приховування зловживань

21:16 27.09.2017

Лідер Партії ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко вважає, що інцидент із вибухом артилерійських складів у Калинівці Вінницької області не є випадковим, і може свідчити про намір нинішньої влади приховати факти зловживань навколо незаконного продажу зброї і боєприпасів.

«У мене немає жодних сумнівів, що якби зараз було проведено глибинне розслідування, то ми б переконались: ніякої зброї там не було, а склади вибухають для того, щоб приховати сліди розпродажу зброї і боєприпасів на тіньових ринках», – сказала Юлія Тимошенко в ефірі телеканалу «NewsOne», коментуючи надзвичайну ситуацію, що склалась на Вінниччині.

Політик акцентувала, що вона не вважає вибух артилерійського складу випадковістю, оскільки подібні об’єкти за умови війни в країні повинні перебувати під посиленим наглядом з боку найвищого керівництва країни, що у свою чергу виключає сценарій диверсії.

«Під час війни такі об’єкти у реального головнокомандуючого охороняються посилено, що в принципі виключає сценарій диверсії», – сказала парламентарій.

Водночас політик додала, якщо і має місце диверсія, то за це мають понести відповідальність на найвищому рівні. Юлія Тимошенко також сказала, що всі обставини навколо вибуху артилерійських складів у Калинівці Вінницької області, як і низки інших складів боєприпасів і озброєння в Україні за останній час, повинні бути розслідувані.

«Щойно нинішня влада зміниться, то всі обставини вибухів на складі буде розслідувано, і знайдено винних. А головне – сліди цієї зброї буде знайдено», – акцентувала Юлія Тимошенко.

Політик зауважила, що Україна звертається до країн світу із проханням надати високотехнологічну зброю для оборони, проте високопосадовці цих країн усвідомлюють, що нинішня українська влада здійснює зловживання навколо цього.

«Хто дасть зброю Україні, якщо її за тіньовими схемами розпродають на тіньових ринках? І тому саме це є причиною, що Україні досі не дали летальну зброю. Оскільки в цих країнах знають, що цю зброю знайдуть або у країнах, де діє ембарго на торгівлю зброєю, або на окупованих територіях, де таємно така зброя продається», – сказала вона і додала: «Країну здають – грубо і цинічно».

Лідер Партії ВО «Батьківщина» також наголосила, що нинішня влада належним чином не відреагувала щодо належного забезпечення тих осіб, які опинились без житла і необхідних засобів до існування, натомість цю функцію виконали волонтери.

«Людей кинули напризволяще. Їх евакуюють на тлі жахливої ситуації і кидають без осель і без забезпечення. Я дякую всім волонтерам, які включились, щоб людям довезти необхідне, що може забезпечити їх життя», – сказала Юлія Тимошенко.

Вона також подякувала молодіжному крилу Партії ВО «Батьківщина» і вінницькому осередку Партії, які «у перші ж хвилини пішли на допомогу людям».