_APX9820

Вимагаємо повернути Проект постанови про звільнення Гройсмана на сайт ВРУ

14:54 13.02.2017

Лідер фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко заявила, що «Батьківщина» вимагає від голови Верховної Ради Андрія Парубія та Секретаріату Верховної Ради зареєструвати проект постанови щодо звільнення прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана з посади голови уряду, який незаконно і антиконституційно було знято із реєстрації на сайті Верховної Ради України.

«Ми наполягаємо на реєстрації проекту постанови про звільнення пана Гройсмана негайно. Ми хочемо поставити до уваги все суспільство, що антизаконна діяльність голови парламенту Андрія Парубія і Секретаріату Верховної Ради перейшла всі межі», – сказала Юлія Тимошенко під час прес-конференції.

Політик нагадала, що фракція «Батьківщина» у п’ятницю, 10 лютого, зареєструвала Проект Постанови №6076 про звільнення прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана з посади голови уряду, але «через декілька годин цей проект постанови був грубо і антиконституційно знятий з реєстрації».

«Це груба фальсифікація, це ручне управління всіма процесами в Верховній Раді», – обурилась парламентарій і закликала поновити відповідний проект постанови на сайті Верховної Ради.

«Ми звернулись до всіх керівників фракцій, до Секретаріату Верховної Ради, до самого голови парламенту Андрія Парубія, щоб проект постанови поновили на сайті Верховної Ради», – сказала вона журналістам.

Юлія Тимошенко також наголосила, що персональну відповідальність за такі дії несуть президент України Петро Порошенко, прем’єр-міністр Володимир Гройсман і голова Верховної Ради Андрій Парубій. Саме тому, «Батьківщина» буде подавати до суду, аби покарати винних у незаконних діях.

«Ми будемо подавати до суду, бо це пряме порушення Конституції і Регламенту роботи Верховної Ради», – повідомила Юлія Тимошенко.

Політик також наголосила на тому факті, що Верховна Рада України має право проголосувати за відповідну постанову попри дію мораторію на звільнення уряду, бо мова іде саме про звільнення голови уряду Володимира Гройсмана, а не Кабінету Міністрів України загалом.

«Мова іде не про відставку всього уряду, мова іде про відставку безпосередньо прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана. Тому для ініціації такого проекту постанови не потрібно збирати 150 голосів народних депутатів», – пояснила Лідер фракції «Батьківщина».

Юлія Тимошенко також обурилась тим фактом, що Верховна Рада працює в режимі систематичного порушення Регламенту роботи парламенту.

«Все, що відбувається у Верховній Раді – є незаконним. Незаконно і поза Регламентом формується порядок денний, проводяться багаторазові голосування по одному і тому самому питанню, практично продавлюються лобістські законопроекти, і повним ходом іде кнопкодавство», – перерахувала парламентарій.