_APX7157

Вимагаємо у Президента проведення Референдуму щодо відкриття ринку землі

12:03 26.09.2019

Голова Партії ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко заявила, що команда «Батьківщина» вимагає від Президента України Володимира Зеленського ініціювати проведення Всеукраїнського референдуму з питання відкриття ринку землі, а для забезпечення механізму відповідної процедури «Батьківщина» реєструє законопроєкт про проведення Всеукраїнських референдумів за народною ініціативою, який вимагає ухвалити на найближчому засіданні Верховної Ради України.

«Спираючись на передвиборчу програму Президента України Володимира Зеленського, я звертаюсь до нього від імені Партії ВО «Батьківщина» і фракції з вимогою провести Всеукраїнський референдум і звернутись до народу щодо того, чи є підтримка українців у питанні продажу сільськогосподарської землі з молотка», – сказала Юлія Тимошенко під час пресконференції у Києві.

_APX7241

Політик нагадала, що законопроєкт щодо обігу земель сільськогосподарського призначення напередодні був зареєстрований у Верховній Раді. Команда «Батьківщина», проаналізувавши документ, винесла свої застереження. Так, на її переконання, у разі ухвалення закону «під час війни, окупації і анексії буде продано з молотка 42 млн га сільськогосподарських земель країни, що складає 72% території суверенної і незалежної України», право на купівлю яких отримають в тому числі особи з подвійним громадянством і іноземці через підприємства з українською реєстрацією.

«Якщо цей закон буде ухвалено у парламенті, і такий дозвіл в тому числі іноземцям на купівлю сільськогосподарської землі стане реальністю, то це буде означати новітню колонізацію України», – застерегла вона.

Водночас Юлія Тимошенко наголосила, що нині відсутній механізм забезпечення проведення Всеукраїнського референдуму, а тому «Батьківщина» розробила відповідний законопроєкт про проведення Всеукраїнських референдумів за народною ініціативою, і пропонує владі невідкладно його розглянути та ухвалити як закон.

«Якщо є воля Президента, то він може сьогодні до кінця дня визначити цей законопроєкт першочерговим, щоб розглянути його на засіданні Верховної Ради України. Ми просимо розглянути і прийняти законопроєкт в цілому», – звернулась вона.

Голова Партії ВО «Батьківщина» зауважила, що «Батьківщина» також реєструє ще один законопроєкт, який фактично забороняє продаж сільськогосподарської землі без відповідного рішення українського народу шляхом проведення Всеукраїнського референдуму.

«Прийняття рішення про розпродаж сільськогосподарської землі може відбуватись виключно на основі Всеукраїнського референдуму і виключно на основі рішень українців. Тому що жоден Президент, уряд і парламент не можуть волюнтаристськи, самостійно за лаштунками без рішення народу ухвалити рішення, чи продавати 72% території України, чи не продавати», – зазначила Юлія Тимошенко.