_APM2134

Вимагаємо реакції від уряду і президента – країна на порозі «чорнобильських днів»

10:32 17.04.2018

Голова фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко закликала Верховну Раду України, уряд і президента належним чином відреагувати на вкрай критичну ситуацію, що склалась у галузі атомної енергетики країни.

«Тисячі працівників атомних електростанцій вийшли на акції протесту, тому що прямо на очах у президента, парламенту і уряду руйнується атомна галузь. І ми вимагаємо негайної реакції від уряду і президента, тому що ми зараз живемо напередодні «чорнобильських днів», – сказала Юлія Тимошенко із парламентської трибуни.

За словами політика, нині чинною владою атомна галузь свідомо знищується, адже позбавляється фінансування і не може виконувати своїх технологічних циклів. А самі державні атомні станції фактично опинились без державної підтримки.

«Ви знаєте, що монопольні теплові електростанції поставили надзвичайно високу ціну на енергоринку на свою електроенергію, і тим самим практично підняли оптові ціни для всієї країни на електроенергію на 9%, і тим самим виштовхали із ринку виробників атомної енергії – це державні атомні електростанції, які залишились без належного функціонування», – пояснила парламентарій.

Голова фракції «Батьківщина» також зауважила, що сьогодні без державної соціальної підтримки залишились також ті особи, які свого часу захищали країну від наслідків Чорнобильської трагедії.

«Нам прикро говорити про те, що коли треба було своїми тілами закривати від наслідків Чорнобильської трагедії, то люди пішли і віддавали своє життя і здоров’я. Але зараз – залишились без підтримки, адже у списку законопроектів крім відвертої корупції і лобізму – нічого немає», – наголосила політик.

Юлія Тимошенко також повідомила, що категорично неприпустимо позбавляти соціальної державної підтримки дітей-чорнобильців, як то безкоштовне харчування у школах.

«Сьогодні Верховна Рада України буде розглядати законопроект, щоб дітей-чорнобильців позбавити харчування. Яку совість треба мати, щоб робити такі неприпустимі речі!», – обурено повідомила вона.

Парламентарій звернулась до народних депутатів і керівництва країни із тим, щоб принципово змінити таке неприпустиме відношення до українського суспільства.

«Або ми помітимо людей в коридорах української влади і почнемо їм служити, або ця влада просто увійде в історію як могильник української нації», – закликала Юлія Тимошенко.

Нагадаємо, напередодні Юлія Тимошенко під час Погоджувальної ради керівників фракцій і голів парламентських комітетів виступила із вимогою заслухати у парламенті уряд – а саме міністра фінансів Олександра Данилюка і міністра енергетики і вугільної промисловості Ігоря Насалика – щодо кризової ситуації у атомній галузі країни.