_APM3737

Вимагаємо реакції ВРУ і уряду на руйнацію бюджетного процесу

12:06 08.07.2019

Голова Партії ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко закликала український парламент негайно відреагувати і вжити необхідних кроків, аби зупинити руйнацію бюджетного процесу на 2020 рік, тому що це – основа фінансового життя країни і кожного громадянина.

«Сьогодні руйнується бюджетний процес – чи ви це не помічаєте? Не просто прострочено термін подання Бюджетної декларації, а більше того – уряд планує нічого взагалі не подавати. Тому звертаюсь до парламенту – чому досі не викликані уряд та прем’єр-міністр, і чому досі не поставлено запитання: чому зривається бюджетний процес?» – сказала Юлія Тимошенко під час засідання Погоджувальної ради керівників фракцій і голів парламентських комітетів.

За словами політика, крім іншого сьогодні втрачено керованість країною, зокрема через катастрофічне зростання дефіциту цьогорічного Державного бюджету.

«У ці хвилин ми маємо 7 млрд грн дефіцит державного бюджету. Це означає, що втрачена керованість бюджетними процесами», – обрилась вона.

Голова фракції «Батьківщина» наголосила, що в Україні короткострокові внутрішні запозичення «продовжують накатувати як сніжний ком», і Україна «вперше досягла критичної цифри щодо забезпечення економіки кредитами».

«Зверніть увагу, що для нормальної країни кредитами має бути видано не менше 80% ВВП країни, а Україну довели до 24% ВВП на кредити. Це означає, економіку знищують, – і це здійснює стара влада Порошенка, уряд і НБУ», – заявила вона.

Окремо Юлія Тимошенко звернула на неприпустиму ситуацію, що виникла із заборгованістю шахтарям і відсутністю політики щодо нормалізації тарифів для населення.

«Виклики для України можна перераховувати – безкінечно. Але треба негайно діяти», – закликала парламент Юлія Тимошенко.