_APM1298

Вимагаємо реєстрації постанови про зобов’язання уряду подати Бюджетну резолюцію

11:45 16.04.2018

Голова фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко звернулась до керівництва і Апарату Верховної Ради України з вимогою негайно зареєструвати проект постанови, що зобов’язує уряд від імені Верховної Ради України подати Бюджетну резолюцію на 2019 рік.

«Звертаюсь до голови Верховної Ради: «Батьківщина» підготувала проект спеціальної постанови, що зобов’язує уряд від імені парламенту подати Бюджетну резолюцію, а, по-друге, визначає реперні актуальні точки, яку стратегію уряд від імені парламенту має закласти у Бюджетній резолюції», – сказала Юлія Тимошенко під час Погоджувальної ради керівників фракцій і голів парламентських комітетів.

_APM1339

За словами політика, команда «Батьківщини» у відповідній постанові заклала всі необхідні складові Бюджетної резолюції від імені парламенту: детінізацію економіки, збільшення видатків на оборону, науку, енергозбереження, підняття аграрного комплексу за рахунок спеціальних фінансових програм та збільшення соціальних доходів для людей.

Юлія Тимошенко наголосила, що команда «Батьківщини» неодноразово намагалась зареєструвати відповідну постанову, але цього не вдалось зробити. Саме тому політик закликала керівництво парламенту і Апарат Верховної Ради не чинити опір, а зареєструвати відповідний проект постанови.

«Прошу зареєструвати відповідний проект постанови, і негайно звернутись від імені парламенту до уряду і виконати пряму норму закону – отримати Бюджетну резолюцію», – закликала вона.

Парламентарій нагадала, що Бюджетний кодекс передбачає, що уряд до 1 квітня повинен був подати Бюджетну резолюцію, що закладає всі параметри фінансової стратегії на наступний рік, чого не було зроблено.

«Це говорить про те, що в управлінні країною панує хаос, безлад і беззаконня, а парламент ні в що не ставлять, в той час як парламент і уряд мусять разом визначати фінансову стратегію», – обурено зауважила Юлія Тимошенко.