news_one_medref

Вимагаємо розслідувати факти корупції щодо закупівлі ліків і медобладнання

21:34 19.10.2017

Лідер фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко заявила, що «Батьківщина» буде звертатись до правоохоронних органів у зв’язку із фактами масштабної корупції, здійсненої при закупівлі ліків та медичного обладнання за кошти Державного бюджету України, щодо яких вказує опублікований звіт Рахункової палати Верховної Ради України.

«Батьківщина» за результатами звіту Рахункової палати щодо витрат на закупівлю ліків та медичного обладнання за державний кошт у 2014-2017 роках посередництвом міжнародних організацій – готує розгорнуте звернення до контролюючих правоохоронних органів. Ми сподіваємося, що злочини буде розслідувано і причетних притягнуто до відповідальності», – сказала Юлія Тимошенко в ефірі телеканалу «NewsOne».

Політик висловила обурення щодо масштабів корупції, здійсненої при закупівлі ліків та медичного обладнання за рахунок коштів Державного бюджету України.

«У 2016 році Україна за повною передплатою через міжнародні організації закупила ліків на 4 млрд грн, при цьому на кінець 2016 року було постачено лише 17% ліків. А у 2017 році державою було витрачено 6 млрд грн, проте у 2017 році взагалі не було постачено ліків», – обурилась парламентарій.

Лідер фракції «Батьківщина» також зауважила, що та невелика кількість ліків, які були постачені в Україну, має прострочений термін придатності, що є критично неприйнятним.

«Відповідно до світової практики, великі фармацевтичні кампанії віддають прострочені ліки безкоштовно у малорозвинуті країні, в той час як Україні такі ліки постачили за високою ціною, і то – половину від запланованого. Таким чином, онкохворі діти залишились без ліків, тому що їх або не було постачено, або вони виявились простроченими», – сказала Юлія Тимошенко.

Парламентарій зауважила, що саме тому можна говорити про «свідоме і планове вбивство українців» тими особами, які були причетні до корупційних оборудок навколо закупівлі ліків та медичного обладнання за бюджетні кошти.

«Наведені дані у звіті Рахункової палати потребують розслідування. Це кримінальна справа із довічним ув’язненням, тому що мова іде про свідоме і планове вбивство українців», – підсумувала Юлія Тимошенко.