_APX0050

Вимагаємо у голови Верховної Ради оголосити склад коаліції

17:03 13.02.2017

Лідер фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко заявила, що голова Верховної Ради України Андрій Парубій повинен оголосити персональний склад парламентської коаліції, оскільки про засади формування коаліції і формування нею уряду йдеться у Конституції України.

«Це є в Конституції! Там чітко сказано, що мусить бути створена коаліція. І хто інший, як не пан Андрій Парубій, мусить оголосити суспільству перелік людей, які входять у коаліцію і які несуть відповідальність разом з урядом та президентом за все те, що сьогодні відбувається в державі», – сказала Юлія Тимошенко під час прямого включення на телеканалі «NewsOne».

Політик зауважила, що сьогодні влада намагається приховати персональний склад парламентської коаліції, посилаючись на окремі норми Регламенту роботи Верховної Ради. При цьому відповідні зміни до Регламенту були внесені «під час правління Януковича», коли з Регламенту видалили три розділи, які стосуються коаліції та опозиції.

«Це робилось для того, щоб не дати можливості пред’являти будь-які претензії і притягати до відповідальності коаліцію та всіх, хто нею був породжений», – пояснила парламентарій.

Обурення Юлії Тимошенко викликало і те, що нова влада, яка прийшла після Революції Гідності, не поновила відповідні розділи Регламенту роботи Верховної Ради, і «саме тому в ньому немає жодного слова ні про коаліцію, ні про опозицію». А тому Лідер фракції «Батьківщина» закликала голову Верховної Ради Андрія Парубія «не ховатися за понівеченим ще владою Януковича Регламентом».

«Треба взяти відповідальність на себе і назвати поіменний склад коаліції. Люди сьогодні не знають, хто відповідає за згубну політику та за згубні для країни рішення», – підсумувала Юлія Тимошенко.