Вимагаємо у Парубія негайно винести питання продовження мораторію на продаж землі

11:54 04.12.2017

Лідер фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко заявила, що команда «Батьківщини» вимагає у керівництва Верховної Ради України негайно поставити на голосування питання щодо винесення до розгляду на пленарному засіданні Верховної Ради на поточному тижні законопроекту про продовження мораторію на продаж сільськогосподарської землі терміном на 5 років.

«Фракція «Батьківщина» наполягає на тому, щоб законопроект «Батьківщини» №5476 щодо продовження мораторію на продаж сільськогосподарської землі, чи законопроект іншої фракції – був проголосований, і мораторій на продаж сільськогосподарської землі був продовжений мінімум на 5 років», – сказала Юлія Тимошенко під час Погоджувальної ради керівників фракцій і голів парламентських комітетів.

Саме тому політик, посилаючись на відповідні норми Регламенту роботи Верховної Ради, звернулась до керівництва Верховної Ради України Андрія Парубія, аби він негайно поставив на голосування на Погоджувальній раді відповідне питання, щоб продовження мораторію на продаж землі Верховна Рада розглянула вже на поточному тижні.

«Прошу голову Верховної Ради Андрія Парубія виконати Регламент і негайно поставити на голосування питання про продовження мораторію на продаж сільськогосподарської землі, щоб на цьому сесійному тижні Рада проголосувала за продовження мораторію», – додала вона.

Політик нагадала, що фракція «Батьківщина» подала відповідний законопроект рік тому, проте профільний Комітет з питань аграрної політики і земельних відносин Верховної Ради України його досі не розглянув.

«Ми наполягаємо, щоб у вівторок парламентський комітет з аграрних питань розглянув наш законопроект №5476. І ми всією фракцією прийдемо на комітет, щоб простимулювати його розгляд», – наголосила вона.

Юлія Тимошенко
також пояснила, що відповідно до норм Регламенту роботи Верховної Ради, якщо профільний комітет не розглянув те чи інше питання у 30-ти денний термін, то його необхідно виносити на розгляд до сесійної залі ВРУ.

«Відповідно до статті 93 і 108, а також частини 3 статті 96 Регламенту, якщо протягом 30 днів Комітет не розглянув законопроект, то його слід виносити у сесійний зал і голосувати за відповідний законопроект», – наголосила політик.

Лідер фракції «Батьківщина» акцентувала, що натомість українські високопосадовці не зацікавлені у продовженні мораторію, оскільки є головними претендентами на українські чорноземи, і чолі цього списку перебуває чинний президент України Петро Порошенко, який «поставив собі завдання зібрати в своїх руках 1 млн га української землі», а крім того, його «оточення і найбільш корумповані мафіозні агрохолдинги чекають цього «світлого моменту».

«Це не просто чорнозем, це найпотужніша система виходу України із економічної кризи, можливість створити мільйони робочих місць, і наш шлях до реальної сили України в світі. І якщо зараз ви так таємничо скасуєте цей мораторій, то із 1 січня 2018 року Україна втратить своє майбутнє і втратить свій генетичний код», – звернулась Юлія Тимошенко до присутніх на Погоджувальній раді.