_APM3409

Вимагаємо відкритості процесу із МВФ – вносимо законопроект

13:58 20.03.2017

Лідер фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко заявила, що команда «Батьківщини» вносить до Верховної Ради України законопроект щодо публічного розгляду та затвердження в парламенті текстів меморандумів з міжнародними фінансовими організаціями.

«Треба припинити цей хибний шлях, коли меморандуми із МВФ є утаємниченими документами. Ми вносимо законопроект, який передбачає, що без публічного розгляду і ратифікації Верховною Радою МВФ не зможуть підписувати із високопосадовцями України меморандуми», – сказала Юлія Тимошенко на брифінгу після закінчення Погоджувальної ради керівників фракцій і парламентських комітетів.

За словами політика, перш ніж текст меморандуму про співпрацю України із міжнародними фінансовими організаціями буде підписано президентом, прем’єр-міністром України, головою НБУ і іншими високопосадовцями, він має пройти чітку процедуру розгляду.

«Спочатку – публічна презентація, потім обговорення у Верховній Раді, прийняття проекту Верховною Радою України, а вже потім – підписання президентом, прем’єр-міністром і головою НБУ», – пояснила Лідер фракції «Батьківщина».

Юлія Тимошенко сказала, що «Батьківщина» сьогодні вимагає звіту прем’єр-міністра України і голови НБУ у Верховній Раді України щодо ухвалених домовленостей із МВФ. Вона зауважила, що недопустимим є той Меморандум щодо співпраці із МВФ, який був запропонований президентом, прем’єр-міністром, головою НБУ і міністерством фінансів, зокрема, через фактичний продаж землі сільськогосподарського призначення.

«Цим Меморандумом вони хочуть продати сільськогосподарську землю, що означає – забрати у українців останній ресурс і резерв для життя. Це означає остаточне знищення фермерства», – пояснила вона.

На думку парламентарія, недопустимим є також є ухвалення Меморандуму через збільшення пенсійного віку і запровадження оподаткування пенсій.

«Вище керівництво держави запропонувало пенсійну реформу, при якій буде запроваджено податок на пенсії «з нуля». Тобто, всі пенсіонери будуть платити податок на пенсії замість того, щоб його взагалі скасувати», – пояснила політик.

Юлія Тимошенко також зауважила, що у тексті Меморандуму щодо співпраці із МВФ фактично йдеться про скорочення мережі освітніх і лікувальних закладів.

«Вони збираються скоротити мережу освітніх і лікувальних закладів, і скоротити всіх, хто працює у цих галузях», – наголосила політик.