_APM5343

Вимагаємо внесення Указу про воєнний стан на окупованих територіях

13:59 06.02.2017

Лідер фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко закликала президента України Петра Порошенка внести до Верховної Ради України Указ щодо запровадження воєнного стану в Донецькій і Луганській областях.

«Ми вважаємо, що слід вимагати від президента України внести до Верховної Ради Указ про введення воєнного стану в Донецькій і Луганській областях. Нікому не може бути зрозумілим, чому після трьох років війни в Україні досі немає воєнного стану», – сказала Юлія Тимошенко журналістам після Погоджувальної ради керівників парламентських фракцій і депутатських груп.

Політик пояснила, що Україна повинна «чітко, негайно, публічно і офіційно на рівні президента України і Верховної Ради визнати всю відповідальність за ескалацію конфлікту в Авдіївці за Російською Федерацією».

«Поки що Україна чітко і зрозуміло цього не сказала. Слід в стінах парламенту визначити, що проти України ведеться війна з боку зовнішнього агресора – Російської Федерації», – акцентувала вона.

Юлія Тимошенко зауважила, що ескалація конфлікту на Сході України вимагає від країни припинити сповідування подвійних стандартів у визначенні цього конфлікту, а тому слід на законодавчому рівні вирішити це питання.

«Інакше будуть продовжуватись спекуляції і пропагандистські дії проти України, поки ми не приймемо закон про окуповані території, які чітко називають Крим і частину Донбасу окупованими територіями і запроваджують із ними спеціальний режим», – пояснила політик.

Відповідаючи на уточнююче питання щодо того, чи торкнеться запровадження воєнного стану інших частин території України, політик відповіла, що це лише «посилить оборону України, координацію між всіма гілками влади і протистояння проти зовнішньої агресії Росії».

«Але це не торкнеться прав і свобод людей, які живуть не на окупованих територіях України», – підсумувала Юлія Тимошенко.