_APM9415

Вимагаємо звітів МОЗу і НАБУ щодо ситуації в медгалузі (ВІДЕО)

10:48 05.06.2018

Голова фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко заявила, що фракція вимагає негайно заслухати у Верховній Раді України звіти в.о. міністра охорони здоров’я Уляни Супрун і НАБУ щодо ситуації, яка склалась у галузі охорони здоров’я, а парламентарів закликала дати оцінку ситуації і належним чином відреагувати на критичний стан медгалузі в Україні.

«Я вимагаю, щоб у Верховній Раді України були заслухані звіти в.о. міністра охорони здоров’я і НАБУ щодо ситуації, яка відбувається щодо знищення здоров’я і життя людей в Україні», – сказала Юлія Тимошенко із парламентської трибуни.

Парламентарій наголосила, що фракція «Батьківщина» стурбована звітом Рахункової палати щодо стану закупівлі ліків за державний кошт, відповідно до якого Україна здійснила у повному обсязі передплату за ліки, але протягом 20 місяців постачання ліків так і не відбулось.

«Чому не було реакції на звіт Рахункової палати, адже на 400 млн грн було закуплено препаратів для онкохворих людей, але їх знищили, тому що термін придатності сплив. Чому нам також постачають ліки низької якості і прострочені ліки?! Жодної реакції – жодного антикорупційного органу», – наголосила вона.

Юлія Тимошенко також наголосила, що фракція стурбована звітом Рахункової палати, де контролюючий парламентський орган застерігає щодо неможливості усунення державного контролю за якістю ліків, які надходять в Україну.

«Крім того, в Україну надходять ліки для клінічних випробовувань. І чому українці про це не знають, і чому над нами без нашого відома ставлять клінічні експерименти?», – обурилась вона.

Юлія Тимошенко наголосила, що відповідні звіти Рахункової палати були направлені до Національної агенції з питань запобігання корупції, проте належну оцінку цим обставинам повинна також дати Верховна Рада України, в той час як парламентарів не обходять нагальні для суспільства проблеми.

«Лідери парламентських фракцій виступають із парламентської трибуни із актуальними питаннями, але трибуна порожня: спікера – немає, віце-спікера – немає, двох третин в залі людей – немає. Ми з трибуни говоримо про напружені речі, але я не розумію, яка реакція. Навіщо ці виступи із трибуни, якщо немає жодної реакції», – звернулась політик до присутніх.