yulia-tymoshenko-ictv

ЄС і НАТО – важливі вектори, але слід розраховувати на власні сили

00:44 10.07.2018

Голова Партії ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко повідомила, що команда «Батьківщини» послідовно підтримує вступ України до Європейського Союзу і НАТО, але українці щодо вирішення внутрішньодержавних проблем повинні розраховувати лише на власні сили.

«Україна – це частина європейської західної цивілізації, і ми як український народ давно звернулись, щоб нас прийняли до Європейського Союзу, і політична сила «Батьківщина» теж прагне цього», – сказала Юлія Тимошенко в ефірі програми «Свобода слова» на ICTV.

Говорячи щодо вступу України до НАТО, парламентарій також наголосила, що Україна «потребує такої спільної глобальної системи безпеки, якою є НАТО».

«На посаді прем’єр-міністра України я особисто підписала звернення до НАТО щодо надання Україні плану дій щодо членства в НАТО. І ми вважаємо, що якби ми під час відмови від ядерної зброї вступили до НАТО, то сьогодні жодної війни не було б, і була б збережена цілісність кордонів», – наголосила вона.

Водночас Юлія Тимошенко акцентувала, що Україна досі не отримала чіткого розуміння щодо перспектив вступу до НАТО і ЄС, а тому «не можна стояти на зупинці, а слід із залученням власних ресурсів і сил будувати країну».

«Ми повинні покладатись на власні сили, будувати свою систему захисту, зміцнювати армію, вести правильні дипломатичні переговори і повертатись до виконання гарантій Будапештського меморандуму», – перерахувала вона.

Відповідаючи на запитання щодо прогнозованих очікувань результатів майбутньої зустрічі президентів США Дональда Трампа і РФ Володимира Путіна, Юлія Тимошенко повідомила, що «Україні не варто очікувати несподіванок», тому що позиція США щодо України є послідовною і визначеною.

«Ми маємо заяви Державного департаменту США щодо того, що США не визнають Крим у складі Російської Федерації, і що вони не відмовляться від санкцій, захисту України, і спільної боротьби проти агресії РФ», – повідомила парламентарій.