Європейська страхова медицина – це доступ до якісного лікування

16:14 31.01.2019

Кандидат в Президенти України, Голова Партії ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко заявила, що після президентських виборів в Україні, нова влада системно і якісно реформує систему охорони здоров’я України, передбачивши гідний рівень медичного обслуговування громадян. При цьому нагальною необхідністю є запровадження так званої європейської моделі, яка передбачає страхову медицину.

«Сьогодні Україні запропонована модель, яка працює в Великобританії, коли медицина фінансується на 100% з держбюджету. Але навіть у Великобританії не вистачає в бюджеті коштів повноцінно профінансувати медицину, не кажучи вже про український бюджет, який нині настільки жалюгідний, що говорити про забезпечення британської моделі дуже важко. Тому нам потрібно запровадити таку модель, з якою живе 90% світу – це європейське медичне страхування, яке дає право кожній людині мати вільний доступ до якісної медицини», – сказала Юлія Тимошенко під час зустрічі з медичними працівниками Сумщини.

Страхова медицина, на думку Лідера ВО «Батьківщини», має бути побудована таким чином, щоб левову частку медичної страховки сплачував роботодавець, але за рахунок зниження податку. Для цього треба ухвалювати закон про медичне страхування одночасно з Податковим кодексом, який знижує податкове навантаження на бізнес. Іншу частину мають сплачувати пацієнти. Крім того, зауважила Юлія Тимошенко, страховку для пенсіонерів, неповнолітніх, непрацездатних осіб має оплачувати держава.

Також Голова Партії ВО «Батьківщина» сказала, що в Україні потрібно змінити модель швидкої допомоги.

«Нам зараз пропонують використати американську модель, коли швидка допомога їде з парамедиками лише в тому випадку, коли люди перебувають у передсмертному стані. Відповідно до американської системи, 100% пацієнтів, які викликали «швидку», мають бути доставлені в лікарню. Але наші медичні заклади не можуть прийняти таку кількість пацієнтів. Тому треба запровадити європейську модель, коли лікар і фельдшер виїжджають до пацієнта на перший же виклик», – наголосила політик і додала, що при такій моделі рівень госпіталізації складатиме 20-25%.