Тимошенко 2014

Юлія Тимошенко: я балотуватимуся на посаду президента на виборах 25 травня

14:50 27.03.2014

Лідер партії “Батьківщина” Юлія Тимошенко заявляє, що планує балотуватися на посаду президента України на позачергових виборах 25 травня.

“Я планую балотуватися на посаду президента. 29 березня відбуватиметься з’їзд партії “Батьківщина”, на якому я буду просити офіційно висунути мене кандидатом у президенти”, – сказала Юлія Тимошенко сьогодні на прес-конференції в Києві.

Лідер партії “Батьківщина” визначила для себе шість причин, на підставі яких вона не просто мусить, але й зобов’язана брати участь у президентській виборчій кампанії.

По-перше, за її словами, завдяки поваленню авторитарного режиму в Україні створюється унікальна можливість збудувати нову державу. “У нас є можливість розпочати будувати наше життя, правила і порядки, Конституцію, наші закони з чистого аркушу. Ми мусимо зробити цю роботу не тільки для України. Якщо наші зусилля по розбудові сильної проєвропейської країни будуть успішними, ми змінимо не лише нашу країну, ми змінимо увесь світ. Для цього майбутній президент мусить мати інтелектуальні, організаційні здібності, потужну комунікацію зі світом, а особливо, з інтелектуальними елітами. Я думаю, що я зможу дати відповідь на це питання”, – переконана вона.

По-друге, додала Юлія Тимошенко, впродовж свого перебування у в’язниці на собі відчула безправ’я системи, існуючої у державі, і необхідність її змінити. “Для того, щоб зрозуміти від початку до кінця весь трагізм і бажати це виправити – це треба прожити, це треба відчути, це треба пропустити через своє серце і зрозуміти, що так жити кожна людина в Україні просто ніколи не зможе. І тому друга причина – в тому, що ніхто з українських політиків, які збираються балотуватися на посаду президента, не розуміє всю глибину безправ’я і, як наслідок, так як я, не прагне це безправ’я припинити”, – наголосила лідер партії “Батьківщина”.

Крім того, на її думку, побудова сучасної, незалежної країни неможлива без усунення із життя олігархії, яка в корупційний метод фактично керує Україною, купуючи політиків. І це є третьою причиною, на підставі якої вона ухвалила рішення про участь у президентській кампанії. “Я думаю, тут не буде ніхто зі мною сперечатися, що в країні не так багато політичних лідерів, які могли би поставити собі завдання перетворити олігархію на великий чесний бізнес. Я думаю, що всі ви розумієте, що це, з одного боку, питання небезпечне, складне, пов’язане з багаторівневими інтересами як в політиці, так і в бізнесі. Але я можу сказати, що я відрізняюся від всіх кандидатів в президенти тим, що я зможу це зробити”, – заявила Юлія Тимошенко.

Лідер партії “Батьківщина” також наголосила на необхідності подолання корупції в країні. “Мені варто балотуватися в президенти України, тому що якщо ви проаналізуєте і згадаєте моє політичне життя, то, можливо, я – єдина людина серед лідерів партій, яка реально продемонструвала, як треба згортати корупцію в цілих сферах українського життя”, – підкреслила вона, згадавши свій досвід усунення корупційних схем на енергетичному ринку, за що двічі опинялася у в’язниці.

“Якщо вам хтось буде розповідати, що з корупцією не можна впоратися – не вірте. Я знаю, як це зробити. Жоден кандидат в президенти з тих, яких я знаю, не зможе це зробити так само якісно, чітко, усвідомлено і результативно, як це зроблю я”, – зазначила Юлія Тимошенко.

П’ятою причиною лідер партії “Батьківщина” назвала необхідність об’єднання країни. Юлія Тимошенко нагадала, що на всіх виборах її підтримували в основному мешканці західної та центральної України. Разом з тим, вона народилася і прожила третину життя на сході країни – у Дніпропетровську. “Я зможу знайти аргументи для своєї мами, яка живе в Дніпропетровську, а це значить, я зможу знайти аргументи для всіх, хто сьогодні представляє Схід. Я переконана, що я зможу зробити основу для нашого культурного об’єднання і допомогти продовжити той процес, який розпочав Майдан, який продовжив своєю агресією Путін. Новий президент України мусить далі рухатися і зробити наш народ настільки єдиним, щоб більше ніхто і ніколи не зміг цю єдність зруйнувати”, – зазначила вона.

За її словами, шостою причиною її рішення про балотування на посаду президента є загроза війни та необхідність забезпечити мир і спокій. “Я вважаю, що я зможу створити потужну систему оборони країни, я зможу зробити сучасну і ефективну армію, зробити всі необхідні кроки разом з фахівцями, щоб озброїти нашу армію найсучаснішою зброєю. І я переконана, що я зможу захистити Україну від агресії і мати всі надії на повернення окупованого Росією Криму”, – заявила Юлія Тимошенко.

Лідер партії також додала, що представить свою передвиборчу програму на з’їзді партії “Батьківщина” 29 березня, а у разі своєї перемоги на президентських виборах пропонуватиме Арсенію Яценюку очолити уряд України.

Мітки