_APX0846

З Днем Незалежності, Україно!

12:17 24.08.2019

«Ти, що була душею завжди вільна» – ці рядки написала Леся Українка в свої 28 років.
 
А сьогодні вже 28 нашій незалежній Україні. І в цих кількох коротких словах великої поетеси – кілька віків української історії. Бо можна бути вільним і в несвободі, можна пам’ятати смак волі за ґратами, можна вберегти прагнення до незалежності в найтяжчих умовах. Бо ж ти – вільна душею. І в цій «таємній формулі» – вся велика сила України! Ми пройдемо через найтяжчі випробування та іспити, ми стерпимо будь-які поневіряння, ми ніколи не зрадимо власній свободі і не забудемо смаку волі.

«В ріднім краї панувати не дамо нікому»…
 
Ми – великий і вільний народ світу!
 
Сьогодні, як і 28 років тому, понад 80 відсотків українців підтримують державну незалежність. Переважна більшість громадян вперше за багато років дивляться у майбутнє з оптимізмом. 74 відсотки – мріяли б народитися й жити саме тут, в Україні.
 
Ця свіжа життєствердна соціологія – найкращий подарунок країні до Дня незалежності.

Бо що є сила України та її головний ресурс? Не заводи і фабрики, не надра і промислові потужності. Люди – наш головний скарб. Ми всі, українці – головна цінність України. Ті, хто вистояв і не зламався. Ті, хто не збайдужів і не зневірився. Ті, хто зберіг віру і силу! Ті, хто неодмінно збудують велику, горду європейську державу!
 
В численних та тяжких іспитах ти, моя Україно, не просто збереглася. Ти пронесла через всі перепони, бар’єри та труднощі добро, щирість і велику людську любов.
 
Ми – країна зі славетною і довгою історією. Але Україна це не тільки «велике минуле». Це не лише клейноди, пам’ятники та давні церкви. Україна – це сучасність, це сьогоднішній день, це наші щоденні турботи, буденні радощі і перемоги. Це сучасна модна молодь на Хрещатику, це світанки в Карпатах, це сонячні пляжі Одеси, це кав’ярні Львова з найсмачнішою в світі кавою … Україна – це не про «колись». Україна – це сьогодні!
 
Це найкраща у світі країна найкращих у світі людей!
 
Помолімося за всіх нас. Згадаймо всіх, хто виборював нашу незалежність, тих, хто віддав за неї своє життя, за готових віддати його й сьогодні, за тих, хто мужньо боронить нашу волю цієї хвилини… Покладемо руку на серце. Вклонимося й подякуємо. Нам далі тут жити. Ми ніколи не зрадимо ваших надій, ваших мрій, ваших сподівань. Ми все пам’ятаємо, ми все зробимо. У нас все буде добре!
 
Душу й тіло ми положим за нашу свободу!
 
Слава Україні! З Днем Незалежності, великий народе!
 
Зі святом нас всіх!

Юлія Тимошенко