newsone_002

За Бюджет-2018 проголосують ті депутати, які отримають «свій корупційний шматок»

21:23 01.12.2017

Лідер Партії ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко заявила, що Проект Державного бюджету на 2018 рік підтримувати категорично недопустимо, оскільки він є антисоціальним, глибоко корупційним, не передбачає підвищення рівня життя українців, а основні макроекономічні показники є неадекватними. Проте Проект бюджету-2018 буде підтримано голосами депутатів від провладної більшості спільно із окремими депутатами-мажоритарниками в обмін на «корупційний шматок із бюджету».

«За Проект державного бюджету на 2018 рік проголосують «Блок Петра Порошенка», «Народний Фронт», «Радикальна Партія Олега Ляшка», яка спершу критикує бюджет, а потім його підтримує, та уламки Партії регіонів, серед яких група «Воля народу». Це бюджет тотальної і глибинної корупції, проте коли кожен побачить свій корупційний шматок, то проголосує за цей бюджет», – сказала Юлія Тимошенко у ефірі телеканалу «NewsOne».

За словами парламентарія, за Проект Державного бюджету на 2018 рік також проголосує частина народних депутатів, обраних на мажоритарних округах, і для яких із бюджету буде «виділено 5 млрд грн нерозподілених субвенцій».

«Кожен «мажоритарник», якщо натисне кнопку «за», отримає гроші на свій округ, адже під його прізвище буде виділено кошти із бюджету. І він буде купувати голоси і симпатії людей за бюджетні гроші, до яких насправді не має жодного стосунку», – пояснила політик.

За словами Голови Партії ВО «Батьківщина», Проект Державного бюджету на 2018 рік є неприпустимим для ухвалення, оскільки у ньому закладено нереальні макропоказники. Передусім, мова іде про занижений показник річної інфляції на рівні 7% ВВП країни.

«У бюджеті закладено 7% річної інфляції і вартість долара на рівні 30 грн/дол.
Хто в Україні вірить, що за рік ціни зростуть лише на 7%? Адже сьогодні щодня ціни зростають так, що люди бояться ходити в магазини, ліки стали недоступні для 60% родин. Ціни зростають трагічно!», – пояснила вона.

Юлія Тимошенко додала, що сьогодні в Україні також діє монополія на постачання продуктів харчування.

«У нас ціни на 30% вищі, аніж в країнах ЄС, в той час коли заробітні плати нижчі у 16 разів. Цей бюджет – наруга над країною», – різко зауважила політик.

Юлія Тимошенко також закликала українську владу не маніпулювати основними показниками економіки України, і показати реальний трагічний стан справ.

«Коли українські високопосадовці говорять, що економіка зростає, то слід порівняти основні економічні показники у валютних вимірах. Адже із початком роботи нинішньої влади, ВВП України у валютному вимірі зменшилось у 1,7%, і на 70% впала економіка за останні роки правління влади», – сказала вона.

Крім того, Юлія Тимошенко послалась на звіт світових сертифікованих бухгалтерів, який свідчить, що сьогодні у тіні в Україні перебуває 46% ВВП, що складає 89,5 млрд дол., що є неприпустимим показником.

Парламентарій також додала, що у Проекті Державного бюджету на 2018 рік передбачено збереження несправедливої тарифної політики для людей, вкрай низької мінімальної заробітної плати, розшарування між людьми щодо рівня життя, а також закладено масштабну корупцію.

Політик акцентувала, що фракція «Батьківщина» підготувала альтернативний проект бюджету, і надала його на розгляд і парламенту, і уряду. Юлія Тимошенко зауважила, що аби навести лад в українській економіці, слід передусім закрити офшори для українських високопосадовців, навести лад на митниці і правильно вибудувати нову податкову систему, лояльну і справедливу до українських підприємців.

«І ми будемо боротись, щоб альтернативний проект бюджету на 2018 рік розглянули. Ми здійснили всі необхідні економічні обрахування і подали низку законопроектів, які обумовлюють виконання альтернативного бюджету. Адже слід зробити такий бюджет, де кожна людина відчує, що про неї дбають», – підсумувала Юлія Тимошенко.