_APM4813

Забезпечення енергоефективності виключно за рахунок людей – є неприпустимим

11:50 09.06.2017

Лідер фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко впевнена, що в Україні слід реалізовувати комплексну програму підвищення енергоефективності, проте категорично не можна цього робити виключно за рахунок громадян.

«Безумовно, потрібно зробити аудит житла і з’ясувати проблеми, а також скласти план дій, як допомогти людям зробити їх житло більш економічним із точки зору споживання енергетики», – сказала Юлія Тимошенко в кулуарах Верховної Ради України, відповідаючи на питання журналістів щодо ухваленого парламентом закону №5598 про Фонд енергоефективності.

Політик додала, що Україна перебуває у числі тих країн, що має вкрай низький показник енергоефективності, що пов’язано із застарілим житловим фондом, який належним чином досі за роки незалежності не було модернізовано.

«Це пов’язано із неякісним житловим фондом, відсутністю утеплення вікон, балконів, під’їздів, дверей. Також сьогодні не застосовані енергозберігаючі технології при опаленні і при забезпеченні електроенергією», – перерахувала вона.

Юлія Тимошенко зауважила, що програма підвищення енергоефективності є вкрай необхідною, проте «не можна цього робити за рахунок людей».

«Якщо всіх мешканців країни зобов’яжуть оплатити аналіз, аудит енергоефективності, а потім ще приведення до ладу ситуації із енергоспоживанням, то більшість людей в країні не зможуть цього зробити», – сказала вона.