_APM0288

Захистимо аграріїв – повернімо їм пільги і не допустімо продажу землі

14:52 26.02.2018

Голова фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко закликала депутатів Верховної Ради України підтримати українських аграріїв, скасувавши нові правила оподаткування і повернувши їм пільги по ПДВ.

«Ми внесли законопроект №7403-2, який повертає аграріям те, що їм належить. Цей законопроект – узгоджений із аграріями, повністю підтриманий більшістю народних депутатів із опозиційних сил», – сказала Юлія Тимошенко на брифінгу після закінчення Погоджувальної ради керівників фракцій і голів парламентських комітетів.

Парламентарій нагадала, що із 2016 року в Україні почали діяти нові правила оподаткування для аграріїв, що позбавили їх значної частини пільг.

«У аграріїв забрали 10 млрд грн, які могли бути використані для посівних, з метою придбання техніки для переробки аграрної сировини», – нагадала вона.

Юлія Тимошенко також повідомила, що днями у низці регіонів України пройшли Агарні віча, під час яких аграрії звернулись до президента, уряду і Верховної Ради України з вимогою «негайно припинити пограбунок».

«У 11 областях на вимогу аграріїв ухвалили звернення до президента, прем’єр-міністра і Верховної Ради України – дати можливість повернути ту податкову систему, яка у аграріїв була до того, як було скасовано відповідні пільги для аграріїв», – наголосила парламентарій.

Юлія Тимошенко також наголосила під час виступу, що фракція «Батьківщина» наполягає на ухваленні законопроекту №5223 щодо недопущення тіньового відчуження земель сільськогосподарського призначення. Адже за словами Лідера фракції «Батьківщина», попри те, що ще минулого року український парламент під тиском фермерів і фракції «Батьківщина» проголосував за заборону продажу сільськогосподарської землі, проте нинішня влада не облишила свого наміру, і намагається його реалізувати через процедуру емфітевзису.

«Команда «Батьківщини» хоче припинити незаконний процес привласнення землі президентом і його оточенням, тому ми внесли законопроект №5223, який припиняє велику шахрайську схему, якою користуються вищі посадові особи держави», – сказала вона.

Політик пояснила, нині укладено вже «десятки тисяч договорів емфітевзису», відповідно до яких відбувається фактичний продаж землі.

«Договором передбачається оренда землі на 100-200 років, де селянам платять так звану вартість землі, але вона є значно нижчою від ринкової. Всього планується до укладення 80 тис. договорів емфітевзису», – застерегла вона.

Юлія Тимошенко зазначила, що такі дії з боку чинного президента і його оточення є неприпустимими, а тому вже у період дії нової влади необхідно буде провести інвентаризацію сільськогосподарських земель і повернути їх законним власникам.

«Вже закінчується термін президентства Порошенка. А тому потрібно буде провести ревізію і інвентаризацію сільськогосподарської землі, і всі незаконно придбані сільськогосподарські землі за процедурою емфітевзису – не залишаться у вашій власності, а ви все повернете народу України і селянам, у яких купили цю землю за безцінь», – звернулась парламентарій до президента.