UVT_media

Закликаємо ініціювати сесію ВРУ для зміни силовиків, НБУ, виборчої реформи і зняття недоторканності

14:43 21.05.2019

Голова фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко закликала нового Президента України ініціювати позачергову сесію Верховної Ради України з тим, щоб сформувати новий порядок денний, який передбачатиме зміну виборчого законодавства, розгляду питання щодо зняття депутатської недоторканності, призначення нового керівництва силових структур, НБУ, Міністерства оборони України та Міністерства закордонних справ України.

«Ми запропонували Президенту змінити силовиків – Генпрокурора, голову СБУ, міністра оборони, закордонних справ. Це його прямі повноваження», – сказала Юлія Тимошенко після консультацій Президента України з керівництвом Верховної Ради і головами парламентських фракцій.

Політик також вважає, що новий Президент України повинен скористатись своїм правом на позачерговій сесії парламенту поставити питання про зміну голови Нацбанку.

«Одним з перших повинно бути реалізовано повноваження нового Президента щодо звільнення голови Національного банку і як наслідок, зміни політики НБУ», – впевнена вона.

За словами політика, політика Національного банку України за останні 5 років довела країну до зростання рівня інфляції, необґрунтованого падіння національної валюти, утримання абсолютно недопустимих ставок для отримання кредитів для бізнесу, що негативним чином позначилось на національній економіці.

Юлія Тимошенко також закликала ВРУ розглянути законопроект про зміни до Конституції щодо зняття депутатської недоторканності.

«Я вважаю, що наявність недоторканності Президента, депутатів і суддів привело до безкарності, хаосу і корупції в країні. Треба на позачерговій сесії ставити і голосувати цей законопроект. Всі мусять бути рівними перед законом!», – повідомила парламентарій.

«І мені подобається позиція нового Президента, який сказав про зняття недоторканності і з Президента, і з депутатів, і з суддів. Я вважаю, це його правильна позиція і треба всім депутатам це підтримати», – додала Голова Партії ВО «Батьківщина».