_APM5768

Закликаємо відреагувати на критичну ситуацію щодо закупівлі ліків (ВІДЕО)

11:52 21.05.2018

Голова фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко закликала Верховну Раду України відреагувати на критичну і неприпустиму ситуацію щодо здійснення державних закупівель лікарських засобів та медичних виробів із залученням спеціалізованих організацій, а Рахункову палату – здійснити позачергову і негайну перевірку стану забезпечення закупівлі ліків та медвиробів.

«Звертаюсь до всіх лідерів фракцій, нам треба негайно зупинити такий порядок, коли за 20 місяців ми мусимо здійснити передплату за ліки коштами державного бюджету, а потім нам постачають неякісні чи прострочені ліки. Люди від цього помирають!», – сказала Юлія Тимошенко під час Погоджувальної ради голів фракцій і керівників парламентських комітетів.

Саме тому, парламентарій закликала звернутись до Рахункової палати як органу фінансово-бюджетного контролю Верховної Ради України з тим, щоб було здійснено перевірку відповідної ситуації.

«Батьківщина» наполягає на тому, щоб звернутись до Рахункової палати, щоб позачергово провести перевірку ситуації щодо ліків. Ми розраховуємо, що нова Рахункова палата негайно це зробить», – закликала вона.

Юлія Тимошенко пояснила присутнім, що у 2015 році на міжнародні закупівлі ліків із державного бюджету України за передплатою було виділено 2,2 млрд грн, проте у середині 2018 року частину ліків так і не було постачено. Так само у 2016 році за передплатою було перераховано майже 4 млрд грн, і станом на зараз 20% ліків для важкохворих дітей і людей також не було постачено.

«Вже у 2017 році перераховують 6 млрд грн, але станом на сьогодні на місця постачено не більше половини необхідних ліків. А у 2018 році – передплатили вже 6 млрд грн, і за 5 місяців не було постачено ні грама ліків!», – перерахувала парламентарій.

Юлія Тимошенко також обурилась тим фактом, що якість постачених ліків не відповідає необхідним вимогам, а чимало медикаментів було постачено із терміном придатності, що вже сплив.

«Якість цих ліків нульова, вони – прострочені. У африканські країни прострочені ліки фармацевтичні компанії постачають безкоштовно», – наголосила голова фракції «Батьківщина».

Парламентарій також звернула увагу присутніх, що така критична ситуація як із закупівлею ліків також склалась і щодо вакцин.

«Не лише ліки, а ще і вакцини – у трагічному стані. Адже із українського бюджету забирають гроші на вакцини для дітей, але такі вакцини не постачають у необхідному обсязі», – додала вона.

Юлія Тимошенко закликала парламентарів підтримати законопроекти
№6194 щодо термінів придатності лікарських засобів, закуплених із залученням спеціалізованих організацій і №6367 щодо забезпечення здійснення закупівель лікарських засобів та медичних виробів.

«У нас внесено два законопроекти №6194 і №6367, які припиняють цю жахливу ситуацію із закупівлею ліків, і повертають ту систему, коли за 90 днів здійснюється передплата і постачання ліків», – сказала вона.