UVT_pogodzuvalna

Закликаємо ВРУ підтримати закони, які усунуть безконтрольність будь-якого Президента

11:47 08.04.2019

Голова фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко закликала Верховну Раду України невідкладно підтримати ті закони, які зможуть поновити гарантовані Конституцією України баланси і противаги та усунути безконтрольність влади. А тому замість «клоунади, балагану, шоу і приниження країни» нинішньої президентської виборчої кампанії, слід «повертатись до справжнього державотворення».

«До завершення другого туру президентських виборів у нас є невеликий проміжок часу – і ми можемо парламентом відновити Конституцію України, поновити баланси і противаги, які потрібні для країни. Передусім, хочу звернутись до Верховної Ради із закликом невідкладно ухвалити ті закони, які зможуть усунути безконтрольність будь-якого Президента», – сказала Юлія Тимошенко під час Погоджувальної ради керівників фракцій та голів парламентських комітетів.

За словами політика, зокрема мова іде про закон про ТСК, щоб «в руках парламенту був інструмент контролю за будь-яким Президентом чи будь-якими силовими структурами». Також необхідно ухвалити зміни до Конституції України щодо зняття недоторканності із Президента, суддів, народних депутатів, а також – негайно проголосувати закон про вибори до парламенту за пропорційною системою, тому що «не можна залишати мажоритарку, яка стане основою для корупції при формуванні нової Верховної Ради України». Парламентарій закликала також негайно проголосувати за закон про імпічмент Президента.

«Потрібно, щоб більше не було безкарності та безвідповідальності, і потрібно повернути ті права людям, яких вони були позбавлені», – звернулась вона.

Юлія Тимошенко також закликала проголосувати Закон України про референдум, закон про відкликання депутатів та партій із ВРУ, а також представників органів місцевого самоврядування, якщо мало місце порушення закону.

На переконання голови фракції «Батьківщина», за підсумками завершення першого туру президентської виборчої кампанії країна стала заручником «клоунади, шоу і приниження країни», що є недопустимим явищем.

«Така ситуація мінімум половині людей не те що не подобається, а не може бути сприйнятою в принципі. І тому хочу звернутись до всіх, хто не є учасником цих клоунад, балагану, шоу і приниження країни – у нас через декілька місяців починається парламентська виборча кампанія, і ще можна все поправити. Цей балаган можна буде припинити і повернутись до справжнього державотворення», – впевнена Голова Партії ВО «Батьківщина».

На переконання політика, нині головне завдання для країни полягає у тому, щоб «не дати знову розділити суспільство на шматки, впасти в агресію, ненависть і розпач».

«Такі випробування, які переживає країна, яка повстала перед викликом розхитування, руйнації і непрофесійного управління країною, ми можемо подолати. Нам потрібно об’єднатися і реально змінити країну, і йти шляхом впевненості, державної і політичної єдності, служити людям і зберегти країну», – впевнена Юлія Тимошенко.