Закликаю аграріїв до спільного «бою за землю»

12:04 03.10.2019

Голова Партії ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко повідомила, що Комітет ВРУ з питань аграрної та земельної політики на засіданні 11 жовтня має розглянути в тому числі і законопроєкт фракції «Батьківщини» щодо заборони продажу землі сільськогосподарського призначення, та закликала українських аграріїв об’єднатись, щоб спільними зусиллями протистояти відкриттю ринку землі, що нині має на меті зробити українська влада.

«11 жовтня відбудеться засідання Комітету, де буде розглядатись неприпустимий для ухвалення урядовий законопроєкт щодо продажу землі сільськогосподарського призначення, а також інші законопроєкти. Ми внесли альтернативний законопроєкт – заборонити продаж сільськогосподарської землі. Тому що добитись для вас доброго продажу в цій країні при цій владі – неможливо. Або ми зупиняємо цей процес, або нас ошукають», – сказала Юлія Тимошенко на мітингу під ВРУ, звертаючись до українських аграріїв, які прибули до Києва з вимогами до Верховної Ради, Президента та уряду не відкривати ринок землі.

_APM6081

Політик наголосила, що вкрай важливо, щоб на засіданні Комітету були присутні представники аграріїв, громадянського суспільства, щоб спільними зусиллями «дати перший бій».

«Цей бій дасть зрозуміти, що вони за жодних обставин не мають права ухвалювати рішення за спиною українського народу, яке знищує наше майбутнє назавжди», – сказала вона.

Юлія Тимошенко нагадала, що проти відкриття ринку землі виступає українське суспільство, про що свідчать соціологічні дослідження. На її переконання саме тому українська влада не бажає проводити Всеукраїнський референдум щодо цього питання.

«83% українців проти продажу землі, в тому числі іноземцям. І тому вони не розглядають законопроєкт «Батьківщини» про проведення Всеукраїнського референдуму, і в першу чергу щодо продажу сільськогосподарської землі. Нам потрібно вимагати виконання тих обов’язків, які брав на себе Президент України: провести референдум, і на основі рішення людей ухвалювати рішення у парламенті. Наша вимога – Всеукраїнський референдум», – зазначила вона.

Водночас політик застерегла, що у випадку ухвалення урядового законопроєкту щодо продажу землі, незалежність і суверенітет країни опиняться під загрозою.

«Це не просто продаж землі, це реально – продаж території України. І якщо нас не взяли війною, то тепер без будь-яких обмежень вони просто можуть нас купити за безцінь – а це 72% території України. Це прямо загрожує національній безпеці України», – застерегла вона.

Юлія Тимошенко подякувала присутнім на мітингу за те, що вони стали на захист землі, а отже – і незалежності України.

«Я дякую, що ви сьогодні залишили свої справи, дібрались до Києва і реально стоїте на захисті не лише сільськогосподарської землі, права жити і працювати на ній, але і стоїте на захисті України. Тому що суверенітет України і продаж сільськогосподарської землі з молотка – це несумісні речі», – завершила парламентарій.