_APM0163

Закликаємо на найвищому рівні переглянути стратегію розвитку України

11:56 04.09.2017

Лідер фракції ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко закликала голову Верховної Ради України Андрія Парубія ініціювати на базі Верховної Ради України зустріч президента України Петра Порошенка, прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, керівників парламентських фракцій та позапарламентських демократичних сил для перегляду і формування принципово якісної і нової стратегії розвитку України, адже нинішня спрямована на соціально-економічне знищення країни.

«Пане Парубій, будьте ініціатором того, щоб зібрати президента, прем’єр-міністра, керівників фракцій, позапарламентських демократичних партій, щоб негайно переглянути стратегію розвитку України, бо сьогодні українську націю рухають до стратегії знищення. Стратегією повинне бути нормальне життя людини, щастя і успішність», – заявила Юлія Тимошенко під час Погоджувальної ради керівників фракцій і голів парламентських комітетів.

За словами Юлії Тимошенко, нині представники влади звітують про досягнуті успіхи під час проведення реформ, проте такі реформи насправді не покращують соціально-економічного життя пересічних українців.

«Критерієм ефективності реформ є не їх кількість, а щастя кожної людини, підвищення рівня її життя і заможність кожної родини», – сказала вона присутнім.

Щоб довести факт неефективності проведених в України владою реформ, Юлія Тимошенко навела низку звітів міжнародних організацій щодо ситуації в соціально-економічному житті країни. Зокрема, за її словами, у Звіті ООН щодо реформ в Україні йдеться про те, що за останні три роки після проведення владою реформ 60% українців за межею бідності. Також у ООН повідомили, що за останні роки в Україні на 31,9% впав рівень ВВП України із розрахунку на одну людину, що є вкрай критичним.

«Це реальна оцінка ООН, і це означає, що відбувся найбільш трагічний рівень падіння ВВП серед всіх країн за останні три роки, що призвело до тотального і безпрецедентного знищення середнього класу держави», – пояснила парламентарій і додала, що за показником рівня щастя, який вимірює ООН, Україна потрапила у 10-ку останніх серед усіх країн світу.

«Такої трагедії Україна не переживала ніколи», – обурилась вона.

Також за її словами, у спеціальному Звіті Глобальної конкуренції держав від Всесвітнього економічного форуму в Давосі йдеться, що рівень надійності банків і кредитної системи України сьогодні перебуває на вкрай низькому рівні.

«Ми перебуваємо на 138 місці із 138 держав – на останньому! Всі країни – попереду нас, а ми – на останньому місці. Це підсумок банківської реформи», – обурилась вона.

Політик також додала, що за рівнем захисту прав власності Україна опинилась на 131-му місці із 138 країн, а ефективність антимонопольної політики також є вкрай низькою.

«Україна перебуває на передостанньому місці з усіх країн світу. Це означає, що монополії пожирають державу, і вони перетворились в корупційно-монопольні спайки, які нищать кожну клітину нашого економічного життя», – зауважила Лідер Партії ВО «Батьківщина».

За словами політика, реформа системи правосуддя в Україні також не дала належного результату, на який очікувало українське суспільство. Крім того, за рівнем інвестиційного клімату Україна критично знизила свої позиції, що не дозволяє залучити нових інвесторів для розвитку економіки України.

«Ми за іміджем країни і інвестиційним кліматом опинились серед останніх країн», – констатувала Юлія Тимошенко.

На останок політик закликала голову Верховної Ради України Андрія Парубія стати ініціатором того, аби скликати зустріч посадовців найвищого рівня, керівників парламентських фракцій і позапарламентських демократичних сил, аби спільно переглянути стратегію розвитку України.