_APM0179

Закликаю владу розпочати переговори з ЄС щодо неприпустимості «Північного потоку-2»

11:56 05.04.2018

Голова фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко закликала владу розпочати переговорний процес із Європейським Союзом в межах дії Угоди про Асоціацію між Україною і ЄС, щоб не допустити будівництва і реалізації проекту «Північний потік-2».

«Звертаюсь до президента, уряду, і окремо до міністра закордонних справ України – негайно розпочати переговорний процес в межах Угоди про Асоціацію між Україною і Європейським Союзом, щоб не допустити остаточного будівництва «Північного потоку-2», – сказала Юлія Тимошенко із парламентської трибуни під час обговорення Проекту Постанови № 8111 про звернення ВРУ до міжнародного співтовариства щодо неприпустимості будівництва газопроводу «Nord Stream 2» та монополії РФ на газових ринках світу.

Політик нагадала, що між Україною та Європейським союзом діє Угода про Асоціацію і зону вільної торгівлі, де 3 статті Угоди спрямовані на забезпечення «гарантії функціонування української газотранспортної системи, і захист України від подібних посягань, які призводять до ще більшої монополізації постачання російського газу на територію Європейського Союзу», а тому Україна повинна ініціювати відповідний переговорний процес із Європейським Союзом.

«Сумнівів немає, що голосувати постанову потрібно, і треба докласти зусиль і всіх друзів України у світі, щоб не відбулось будівництво «Північного потоку-2», – додала вона.

За словами парламентарія, крім іншого, сьогодні важливіше не лише ухвалити постанову про звернення Верховної Ради України до міжнародного співтовариства щодо неприпустимості будівництва відповідного газопроводу та монополії Російської Федерації на газових ринках світу, а почати правильно і ефективно діяти з боку української влади, і «розпочати переговори про альтернативне наповнення української газотранспортної системи газом іншого походження».

«Це означає, що нам потрібно розпочати переговори із усіма країнами, які готові добудовувати нашу ГТС, або розпочинати проекти про будівництво LNG-терміналів, щоб заповнити нашу ГТС альтернативним газом», – пояснила вона.

Політик також наголосила, що і президент, і прем’єр-міністр України зобов’язані розробити надзвичайний план щодо запобігання будівництва «Північного потоку-2», і команда «Батьківщини» готова долучитись до такої роботи.

«Батьківщина» готова допомагати, адже маємо проекти, знання і рішення», – підсумувала Юлія Тимошенко.