ictv_02

Закон щодо реінтеграції Донбасу знято через тіньові домовленості, які приносять владі корупційні прибутки

23:54 18.12.2017

Голова Партії ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко заявила, що нинішня влада не зацікавлена в ухваленні законопроекту щодо окупованого Донбасу, який фактично було знято із порядку денного Верховної Ради, оскільки існують тіньові домовленості, і на основі яких у найвищих ешелонах влади заробляють корупційні гроші на продовженні війні.

«У Верховній Раді України зняли із розгляду законопроект щодо окупованих територій Донбасу, а це означає, що і далі будуть війну називати АТО, а окуповані території – такими, які тимчасово перебувають під контролем іншої країни. Це – кулуарні, тіньові і грубі домовленості, і на таких тіньових домовленостях тримається війна в Україні», – сказала Юлія Тимошенко у програмі «Свобода слова» на телеканалі ICTV.

За словами політика, сьогодні все українське суспільство живе у очікуванні закінчення війни в Україні, і коли «припинять ховати наших героїв в усіх містах і селах України», проте, на її думку, цього не станеться до тих пір, поки «війною будуть прикривати розвал у державі».

«У нас гинуть десятки тисяч людей, війна іде повним ходом, світ говорить про масштабні операції, які можуть бути здійснені проти України, а у нас сьогодні знімають з розгляду законопроект, який називає речі своїми іменами», – обурено зауважила вона.

Парламентарій також додала, що у зв’язку із неприйняттям Верховною Радою України законопроекту щодо забезпечення суверенітету України на Донбасі, який законодавчо визначає статус відповідних територій, міжнародна спільнота не може належним чином відреагувати на події в Україні, що у свою чергу «на міжнародному рівні змінює статус всього, що відбувається в Україні».

«Ми самі не визнали війну на Сході України – війною. За таких обставин не можуть розглядати у міжнародних судах питання захоплення і питання повернення наших територій, агресію проти України і вбивство наших людей. Також це не дає можливості на міжнародному рівні боротися за припинення війни та притягнення до відповідальності тих, хто скоїв злочини проти людяності», – наголосила вона.

Юлія Тимошенко також додала, що неприйняття відповідного закону свідчить про те, що «війною прикривають корупцію, торгівлю на крові і все те, що найгірше відбувається в нашій державі».

Політик також вкотре наголосила, що команда «Батьківщини» повсякчас звертає увагу на три фундаментальні речі, виконання яких дозволить припинити війну в Україні. По-перше, за її словами, слід чітко визначити статус того, що відбувається на Сході України і «піти в міжнародні суди із реальними скаргами, які зможуть бути розглянуті».

«Саме тоді на міжнародному рівні будуть притягнуті до кримінальної відповідальності злочинці, які розпочали цю війну і скоїли злочини проти людяності», – акцентувала парламентарій.

Голова Партії ВО «Батьківщина» також додала, що «мінські домовленості» не надали очікуваного результату, і тому Україна повинна повернутись до Будапештського формату переговорів, який гарантував Україні мир, цілісність і захист кордонів.

«Мінські домовленості не дали відповідь на вирішення проблеми, а крім того – вони були підписані керівниками бандитських формувань. І тому нам треба, не чіпаючи «мінські угоди», знайти другий паралельний шлях вирішення проблеми», – наголосила вона.

Юлія Тимошенко додала, що для цього за стіл переговорів повинні сісти президент США, прем’єр-міністр Великобританії, представники ЄС, президент Росії, президент України та представники інших країн, які долучились в той момент, коли Україна відмовилась від ядерної зброї.

«Питання переговорів слід вирішувати, використовуючи політичне і дипломатичне мистецтво», – зауважила політик.

Голова фракції «Батьківщина» також звернула увагу присутніх, що нова влада в Україні, які змінить нинішню, зобов’язана «провести інвентаризацію всіх нинішніх високопосадовців України, які заробили мільярди на крові і війні, і негайно притягнути їх до відповідальності».

«Поки іде масштабний бізнес на контрабанді, торгівлі наркотиками, людьми, поки там заробляють на тіньових потоках вугілля, ми не дочекаємось закінчення війни», – застерегла Юлія Тимошенко.