_APX5302

«Залатування дірок» – тимчасовий вихід, але слід будувати нове житло за іпотечним кредитуванням

15:45 16.07.2019

Голова Партії ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко повідомила, що впровадження правильної системи іпотечного кредитування в Україні дозволить забезпечити українські родини якісним і доступним житлом.

«Розвиток і розгортання масштабного будівництва нового житлового фонду в Україні можливе за правильного іпотечного кредитування, де кожна родина в країні зможе придбати якісне і доступне іпотечне житло», – сказала Юлія Тимошенко на зустрічі із головами об’єднань співвласників багатоквартирних будинків у Житомирі.

_APX5324

Політик зауважила, що нині 80% житлового фонду в Україні є вкрай застарілим, а тому має бути створено стратегічний план щодо заміщення старого житла новим, тому що «якщо ми будемо ремонтувати «хрущовки» – це гроші на вітер і тимчасове залатування дірок».

«За результатом глибинного аудиту житлового фонду слід визначити, щодо яких об’єктів буде доцільним здійснення капітального ремонту, а де необхідною буде побудова нових житлових об’єктів із впровадженням правильного іпотечного кредитування», – зауважила вона.

Юлія Тимошенко акцентувала, що нині система іпотечного кредитування є, по-перше, непосильною через надто великий перший внесок на рівні 25-30%, що робить нове і якісне житло недоступним для більшості родин в Україні. Друга проблема – це надто короткострокові кредити (на 3-5 років) для купівлі житла.

«У всьому світі іпотечне кредитування надається від 10 років, а то і на 15, 20 чи навіть 25 років. І родина може щомісяця здійснювати виплати за іпотечним кредитом, і не відчувати навантаження на родинний бюджет», – сказала вона.

Третя проблема, яку необхідно усунути на шляху доступності житла для людей, – це вартість самого кредиту, адже неприпустимим є іпотечне кредитування під 20-30% річних.

«Іпотечний кредит, як і інші кредити для бізнесу, має коштувати 2-3% річних. А тому слід змінити грошово-кредитну політику держави», – сказала вона і додала: «Команда «Батьківщини» буде лобіювати запровадження нової системи іпотечного кредитування в Україні, яка дасть вирішення вкрай важливої проблем для людей – отримання власного житла».