_APM7813

Замість вугілля із Донбасу – розвиток власних шахт, АЕС та ТЕС

08:25 16.02.2017

Лідер Партії ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко впевнена, що Україна за жодних обставин не має права використовувати, зокрема, енергоресурси окупованих територій, а розвивати власну енергонезалежність. Для цього слід розвивати потенціал атомних і теплових електростанцій, зокрема, виробляти енергію за використання запасів бурого вугілля, розвивати відновлювальні джерела енергії і дбати про енергоефективність.

«Перше, що треба зробити – запустити на повну потужність атомні електростанції. Також слід негайно зробити міжнародний аудит наших теплових станцій, зробити їх поетапну модернізацію, внаслідок чого можна добитись значного збільшення ефективності наших теплових електростанцій», – сказала Юлія Тимошенко у програмі «20/22 з Литвиненко та Апасовим» на телеканалі «NewsOne», коментуючи необхідні до виконання першочергові кроки в галузі енергетики.

Політик також повідомила, що Україна займає лідируючі позиції у світі щодо запасів бурого вугілля, яке внаслідок використання «спеціальних технологій може бути придатне для економного використання енергоресурсів».

«Це наші ресурси і багатство! Чому сьогодні в Україні жодне родовище потужно і системно не розробляється?», – звернулась вона.

Лідер фракції «Батьківщина» також зауважила, що держава повинна фінансувати розробку і розвиток шахт, які зараз є на українській території, аби замістити ті втрати, які були отримані від окупації частини Донецької і Луганської областей.

«У нас є недобудовані шахти на неокупованих територіях. Наприклад, шахта №10 «Нововолинська», яка готова на 97%. Замість того, щоб здійснювати корупційні схеми в бюджеті, треба ці гроші віддавати на розвиток і будувати теплову електростанцію, щоб замістити втрати, які ми понесли від окупації територій», – порадила парламентарій.

Юлія Тимошенко також зауважила, що питання енергонезалежності також стоїть в контексті освоєння відновлювальної енергетики.

«Ми навіть не уявляємо, який ресурс відновлювальної енергетики маємо! Мова іде про геотермальну енергетику, яка є мейнстрімом у найбільш розвинутих країнах світу. І Україна може до 25% енергетичного балансу замістити геотермальною енергетикою», – акцентувала вона.

Політик додала, що крім іншого, в Україні слід особливу увагу приділити питанню енергонефективності, заощадженню і збереженню ресурсів.

В той же час, на думку Юлії Тимошенко, нинішня влада не зацікавлена у енергонезалежності країни, адже саме на торгівлі вугіллям із окупованими територіями має корупційні статки.

«Влада має інтерес у торгівлі вугіллям із окупованих територій, при цьому таким чином фінансує тероризм і війну в Україні. І є зацікавленість великих кланів зберігати таку монополію», – обурено підсумувала Лідер фракції «Батьківщина».