_APM2036a

Застерігаю: зрив виборів до ВРУ через КСУ – неприпустимий

11:47 03.06.2019

Голова фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко заявила, що зрив проведення дострокових парламентських виборів 21 липня через вплив старої політичної системи на Конституційний Суд України є неприпустимим, і вибори повинні відбутись відповідно до указу Президента України і на вимогу українського суспільства.

«Ми повинні чітко сказати: жодного зриву дострокових парламентських виборів не може бути: 21 липня запланували, значить, 21 липня вони повинні бути проведені. Тим паче, що ЦВК запустила цей процес», – сказала Юлія Тимошенко під час Погоджувальної ради керівників фракцій та голів парламентських комітетів.

_APM2117a

Політик застерегла, що сьогодні проведення дострокових парламентських виборів опинилось під загрозою зриву попри те, що Президент України оприлюднив відповідний указ, ґрунтуючись на відсутності коаліції. Проте «парламентське болото» через Конституційний Суд України, який частково сформовано за часів Януковича, хоче «пролонгувати своє життя до осені разом із підвищенням тарифів, зниженням заробітних плат, відсутністю бюджетної стратегії».

«КСУ планує стати співучасником того, щоб зірвати дострокові вибори до парламенту. Але хочу попередити КСУ: три роки коаліції в парламенті не існує, і три роки порушується Конституція України. А замість коаліції – ситуативні зібрання під окремі лобістські закони, які зробили країну набагато біднішою за останні 5 років», – повідомила вона.

Юлія Тимошенко також нагадала присутнім, що більшість людей чекають проведення виборів до Верховної Ради України, і результати президентських виборів є чітким підтвердженням вимоги людей проведення змін в країні.

«За 5 років ВВП України у валютному обчисленні впав у 1,3 рази, доходи людей – у 1,4 рази, мінімальні пенсії – в 2 рази, тарифи на тепло і газ зросли в 12 разів. І якщо стара система разом із КСУ зірве проведення дострокових парламентських виборів, то це буде зроблено всупереч інтересам народу», – застерегла парламентарій.