Завдання нового уряду – впровадити обов’язкове медстрахування

12:57 13.07.2019

Голова Партії ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко впевнена, що новий уряд повинен впровадити систему обов’язкового медичного страхування, щоб українці мали змогу отримати якісне і доступне медичне обслуговування.

«Ситуацію в галузі охорони здоров’я треба виправляти негайно, і це стане одним з найперших завдань нового уряду, який працюватиме в інтересах людей – впровадження системи обов’язкового медичного страхування», – сказала Юлія Тимошенко під час перебування у Чернігові.

Політик переконана, запровадження обов’язкового медичного страхування – це саме те, що збереже систему охорони здоров’я. За цією системою, яка успішно працює в багатьох європейських країнах, роботодавець оплачує страховку для своїх працівників (отримуючи за це податкову знижку), а держава – для непрацюючих, пенсіонерів та дітей.

На її думку, те, що зараз відбувається у медицині – не реформа, а це «винищення українців».

«За останні 5 років ліквідовано майже 500 лікарень та поліклінік, 1633 ФАПи, майже 70 тис. лікарів виїхали за кордон, 32 тис. – звільнено, а смертність вже вдвічі більша за народжуваність», – зауважила вона.