«Земельний мораторій» слід ухвалити до розгляду питання Держбюджету-2018

10:43 05.12.2017

Лідер фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко наполягає, щоб законопроект «Батьківщини» №5476 про продовження мораторію на продаж сільськогосподарської землі був розглянутий профільним аграрним комітетом у вівторок, а на розгляд парламентом винесено у четвер, 7 грудня, до початку розгляду законопроекту про Державний бюджет України на 2018 рік.

«Фракція «Батьківщина» наполягає на тому, щоб зараз невідкладно Комітет Верховної Ради України з питань аграрної політики і земельних відносин розглянув законопроект фракції «Батьківщина» №5476 про продовження мораторію на продаж сільськогосподарської землі терміном на 5 років», – сказала Юлія Тимошенко із парламентської трибуни.

Політик наголосила, що фракція «Батьківщина» наполягає, щоб відповідний законопроект про продовження мораторію на продаж землі парламент розглянув у четвер вранці, оскільки в цей час «присутня необхідна кількість народних депутатів».

«Наполягаємо, щоб до початку розгляду законопроекту про Державний бюджет України на 2018 рік у четвер першим питанням було внесено законопроект про продовження мораторію на продаж сільськогосподарської землі», – наголосила вона і додала, що розгляд відповідного питання підтримали всі без винятку фракції, окрім фракції «Блоку Петра Порошенка».

Говорячи про законопроект «Батьківщини» про продовження мораторію на продаж сільськогосподарської землі, Юлія Тимошенко нагадала, що ним «передбачено право власників паїв продати державі землю за ринковою вартістю».

«Якщо ми не продовжимо мораторій, у нас розпочнеться велика громадянська війна аграрної мафії проти фермерства. Або ми в четвер захищаємо землю від продажу, або країни – не буде», – закликала Юлія Тимошенко.