_APX4688

Зібрано понад 1,5 млн підписів проти продажу землі – це суспільний індикатор

11:39 17.06.2017

Лідер Партії ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко заявила, що команда «Батьківщини» спільно із Всеукраїнською громадською організацією «Асоціація фермерів і приватних землевласників України» зібрала понад 1,5 млн підписів громадян України у рамках проведення Всенародного референдуму щодо заборони продажу сільськогосподарської землі. А тому команда «Батьківщина» продовжує відвідувати регіони України для того, щоб підтримати таку кампанію і об’єднати людей для протидії наміру влади продати землю сільськогосподарського призначення.

«Станом на сьогодні «Батьківщина» спільно із «Асоціацією фермерів і приватних землевласників України» зібрали понад 1,5 млн підписів українців, і ми продовжимо цю роботу, поки не зберемо 10 млн підписів. Це складатиме абсолютну більшість українців, які мають право голосу, щоб зупинити продаж землі і таке поводження із стратегічним національним ресурсом», – сказала Юлія Тимошенко під час прес-конференції у м. Славута на Хмельниччині.

Політик нагадала, що чинна влада через кишеньковий і керований суд незаконним чином зупинила ініціативу «Батьківщини» і ГО «Асоціації фермерів і приватних землевласників України» щодо проведення Всеукраїнського референдуму щодо заборони продажу землі сільськогосподарського призначення, проте «Батьківщина» продовжила реалізацію такої ініціативи у рамках Всенародного референудму.

«Люди ставлять свої підписи, зазначено їх імена, прізвища, паспортні дані, контакти. Ці дані – реальні, і щоб це підтвердити, достатньо здійснити дзвінок за номером телефону, і людина підтвердить, що вона – проти махінації із сільськогосподарською землею», – пояснила політик.

Юлія Тимошенко зазначила, що сьогодні вкрай важливо зробити все, щоб об’єднатись і захиститись українцям від «афери століття». Саме тому, за словами політика, вона приїхала, щоб розпочався «процес об’єднання людей, які не втомились і не опустили рук, і не хочуть бути просто спостерігачами, а хочуть об’єднатися і створити велику національну команду захисту нашого життя і країни».

«Я хочу пояснити людям не посередництвом аналітиків, експертів і політологів, а очі в очі, що саме для країни буде означати земельна реформа. Адже якщо ми як нація хочемо жити і мати ресурс і потенціал, щоб стати на ноги і бути успішними, нам треба не допустити афери століття – зробити махінації із нашою сільськогосподарською землею», – пояснила парламентарій.

Вона закликала українців не вірити поясненням високопосадовців щодо того, що у разі відкриття ринку землі, фермери зможуть придбати цю землю на відкритих аукціонах.

«Жоден фермер на аукціоні не зможе купити землю, змагаючись із великими агрохолдингами, яких через судові процеси чи рейдерство витіснять фермерів із процесу», – застерегла політик.

Юлія Тимошенко наголосила, що сьогодні частка сільськогосподарської землі в Україні складає 42 млн га, при цьому сьогодні у людей у тіні скуповують сільськогосподарську землю за ціною від 700 до 1 тис. дол. за гектар, що є надзвичайно низьким показником.

«Сьогодні у країнах Європейського Союзу земля такої якості як в Україні коштує 70 тис. євро за гектар. Скільки ці спекулянти отримують прибутку від продажу землі? Якщо порахувати, то приблизно 3,5 трлн євро! Це об’єм ВВП України за 40 років!», – обурилась парламентарій.

Юлія Тимошенко також зауважила, що мова іде не лише про фактичну вартість землі, але і про прибуток, отриманий від виробництва і продажу сільськогосподарської продукції, отриманої із української землі. За її словами, сьогодні Україна отримує від експорту аграрної сировини за кордон 18 млн євро щорічного прибутку, в той час як від експорту готової продукції із цієї ж сировини могла б отримувати мінімум 180 млрд євро. А тому головним укладом для розвитку аграрного сектору в Україні слід визначити розвиток сімейного фермерського господарства.

«Якщо ми побудуємо таким чином аграрний комплекс як в Італії, і дамо можливість сімейним фермам переробляти сировину і торгувати готовими продуктами, то ми зможемо в рік лише з аграрного сектору отримувати мінімум 180 млрд євро прибутку. Це удесятеро більше, аніж сьогодні Україна отримує від експорту аграрної сировини. Саме тому аграрне фермерство потрібно ставити на ноги!», – пояснила політик.

Юлія Тимошенко наголосила, що сьогодні влада не створює умови для розвитку фермерського господарства, і лише «за останні роки знищила 4 тис. фермерів», в той час як світові аграрні країни визначили для себе шлях розвитку фермерського господарства і всіляко сприяють його розвитку.

«Треба дати фермерам жити! Слід надавати довгострокові кредити під 2-3% річних, щоб фермер мав можливість переробити аграрну сировину, купити необхідну техніку, побудувати необхідну інфраструктуру для переробки. Також слід повернути пільгову систему оподаткування і розробити соціальні програми для забезпечення тих родин, які хочуть поїхати у сільську місцевість, стати фермерами і працювати на землі», – підсумувала політик.