Зміна бази оподаткування, оптимізація податків і демонополізація – підприємці дихатимуть вільно

16:45 04.02.2019

Кандидат в Президенти України, Голова Партії ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко повідомила, що нова влада в Україні через реалізацію Нового економічного курсу має намір впровадити нову податкову систему України, яка передбачатиме зміну бази оподаткування із оптимізацією і зменшенням податкового навантаження для підприємців, виведення національної економіки із тіні, знищення монопольного впливу, а також створення конкурентного і ринкового середовища для всіх підприємців.

«Нині в Україні порушено ринкове середовище, адже за всіма підрахунками 47% української економіки перебуває у тіньовому секторі. Це означає, що країна ділиться на підприємців, які платять податки із подвійним навантаженням, і тих, хто їх не платить взагалі», – сказала Юлія Тимошенко під час зустрічі із відомими економістами та експертами, яку проводить Європейська Бізнес Асоціація.

_APM3796

На переконання політика, економічна практика свідчить, що зниження податкової ставки не призводить до виведення економіки із тіні, а для зміни ситуації слід принциповим чином змінити базу оподаткування.

«Якщо ми розширимо базу оподаткування, тоді ми зможемо ці 47% втягнути в оподаткування і змінити саме податкове навантаження. Також слід мінімізувати адміністративне втручання до нуля. Це – серйозна система переключення економіки країни», – запевнила Юлія Тимошенко.

Голова Партії ВО «Батьківщина» також наголосила, що в Україні також не працює належним чином ринкове середовище через існування монополій «в кожній клітині життя країни», що вбиває конкурентоспроможність підприємців, а тому така ситуація вимагає негайного втручання і реагування.

Юлія Тимошенко також акцентувала на тому, що сьогодні система відшкодування ПДВ перетворилась у «викачування грошей із державного бюджету мільярдів гривень». Також на її переконання, спрощену систему оподаткування не потрібно ліквідовувати в нинішніх реаліях, але вона не повинна бути не технологією ухиляння від оподаткування.

«Слід подумати щодо того, як відділити реальний середній клас і малий бізнес від технології ухиляння сплати від податків», – наголосила вона.

Юлія Тимошенко наголосила присутнім, що нині командою фахівців і експертів з податкової політики розробляться проект нового Податкового кодексу, і закликала присутніх фахівців долучитись до спільного обговорення.

«Сьогодні працює команда, яка розробляє Новий економічний курс, де в тому числі беруть участь українські підприємці. Ми ведемо дискусію із Асоціацією підприємців і закликаємо вас долучатись до дискусії для побудови принципово нової системи оподаткування, яка виведе із тіні базу оподаткування і знизить податкове навантаження, щоб всі мали змогу працювати в рівних умовах», – закликала парламентарій.