4556_04

Зниження тарифів, демонополізація і відповідальність корупціонерів – наші кроки в газовій галузі

22:06 08.03.2019

Кандидат в Президенти України, Голова Партії ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко повідомила, що новий Президент України зобов’язаний переглянути тарифну політику, забезпечивши зниження вартості газу для населення вдвічі. Також нова влада повинна забезпечити демонополізацію імпорту газу, залучення інвесторів і притягнення до кримінальної відповідальності нинішніх корупціонерів у газовій галузі.

«З врахуванням всіх інфраструктурних витрат і з 30% прибутковості, ціна на газ має складати 3,5 грн за куб. м, в той час як сьогодні становить 8,55 грн за куб. м. Це не лише нечесно, але і глибоко корупційно та абсурдно з економічної точки зору. І новий Президент має забезпечити зниження вартості газу», – сказала Юлія Тимошенко в ефірі програми «Головна тема. Вибір» на ТРК «Україна».

Політик нагадала, що напередодні вона виграла судовий позов проти уряду щодо скасування постанови КМУ про підвищення ціни на газ, і це є «першим кроком для того, щоб після президентських виборів встановити правильну ціну на газ, що у свою чергу потягне за собою зниження вартості тепла і гарячої води».

Голова Партії ВО «Батьківщина» наголосила, що новий Президент також звільнить всіх корумпованих членів НКРЕКП і «призначить професійних і державних людей, які переглянуть тарифи, встановивши окупні для газової галузі, але водночас вдвічі нижчі». Також новий Президент спрямує газ українського видобутку на потреби населення.

Юлія Тимошенко акцентувала, що сьогодні в Україні не існує ринку газу, а ціна за умови монопольного постачання встановлюється регуляторним органом. Тому слід забезпечити встановлення реального газового ринку, що у першу чергу передбачає демонополізацію імпорту газу.

«Такий крок відразу потягне за собою зниження вартості газу на 100 дол.», – запевнила вона.

По-друге, за словами Юлії Тимошенко, слід допустити інвесторів для видобутку українського природного газу, відкривши їм право торгувати газом, а, по-третє, слід притягнути до кримінальної відповідальності всіх причетних до корупції в газовій галузі.

Відповідаючи на запитання щодо можливості списання боргів населення за житлово-комунальні послуги, які нині складають понад 55 млрд грн, Юлія Тимошенко повідомила, що такі борги «виникли в тому числі через те, що домогосподарствам, які не обладнані засобами обліку, встановили багатократно завищені норми споживання».

«Ми перевіримо встановлені нормативи і здійснимо перерахунок, щоб не дати забрати останні копійки у людей за оплату ЖКП за завищеними нормативами споживання», – наголосила кандидат у Президенти і додала, що при цьому лічильники природного газу мають встановити постачальні організації.

«Ми наведемо лад у газовій галузі, і скасуємо те, що людям було нечесно нараховано», – підсумувала Голова Партії ВО «Батьківщина».