_APM3164

Знизимо ціну на газ удвічі – це стане одним із перших кроків нової влади

23:56 13.12.2018

Голова Партії ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко повідомила, що після президентських виборів нова влада в Україні має знизити ціну на природний газ для населення удвічі, оскільки нинішня вартість газу встановлена необґрунтовано і має корупційну складову.

«Знизити ціну на газ – можливо. Ми знизимо ціну на газ удвічі, і це рішення стане першим кроком нового президента. Відповідно, так само буде знижено тариф на теплопостачання і гарячу воду, що буде означати суттєве зниження видатків населення на комунальні послуги», – сказала Юлія Тимошенко у ефірі програми «Право на владу» на телеканалі «1+1».

_APM2874

За словами політика, таке зниження ціни на газ має чітке підґрунтя. Адже, відповідно до бухгалтерських даних ДП «УкрГазВидобування», собівартість видобутку українського природного газу складає 1 грн за 1 куб. м, а з врахуванням податків, ренти, транспортування і 30% коштів на розвиток галузі, ціна на газ для населення має становити 3,55 грн за 1 куб. м.

«Чому постановою уряду призначено вартість газу 8,55 грн. за 1 куб. м! Ці кошти беруть із кишень українців!», – обурилась вона.

Парламентарій також обурилась результатами останнього соціологічного опитування, яке свідчить про те, що 90% людей хочуть зниження ціни на природній газ, але з них 90% – не вірять у таку можливість.

«Це – наслідок пропаганди, адже людям вклади у свідомість, що нині встановлено ринкову ціну на газ. Це – обман! Встановлена ціна на газ не має нічого спільного із ринком, адже ринкова ціна не може встановлюватись урядом», – завершила Юлія Тимошенко.