TRK_Ukraine_001

Знизимо ціни на газ удвічі – є підґрунтя і належні економічні розрахунки

19:47 02.02.2019

Кандидат в Президенти України, Голова Партії ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко повідомила, що новий Президент, який прийде до влади після виборів в Україні, здійснить всі необхідні кроки для зниження ціни на газ удвічі для населення і бюджетних установ, а переговори із МВФ будуть проводити виключно із урахуванням інтересів українців.

«Зменшити ціну на газ для населення вдвічі не просто можливо, а необхідно зробити. Насамперед, для цього потрібно, щоб новий Президент, який прийде до влади на чергових виборах в Україні, наклав вето на постанову уряду, якою було встановлено відповідну ціну на газ», – сказала Юлія Тимошенко під час ефіру «Сьогодні» на телеканалі «Україна».

Також політик наголосила, що новий Президент відповідним указом має звільнити із займаної посади керівника НКРЕКП. Також має бути ухвалено рішення щодо передачі всього об’єму газу українського видобутку населенню і бюджетній галузі. Крім того, політик акцентувала, що наступним кроком слід негайно перерахувати ціну на газ для населення відповідно до його реальної вартості.

«Тому що із транспортуванням, 30%-им прибутком, інфраструктурним обслуговуванням і розвитком, газ для населення має коштувати 3 грн 50 коп., в той час як сьогодні людям продають газ по 8 грн 55 коп.», – зауважила Юлія Тимошенко. Вона також додала, що внаслідок зниження ціни на газ удвічі, буде удвічі знижена вартість теплопостачання, а також – вартість гарячого водопостачання.

Кандидат в Президенти України також порівняла платіжки для населення за 2017 і 2018 роки, вказавши на те, що ціна на газ протягом року зросла вдвічі, а за останні 10 років з часу її прем’єрства – у 15 разів. Водночас вона застерегла, що вартість газу для населення буде продовжувати зростати.

«Якщо не буде змінено Президента, то найближчим часом буде реалізовано програму щодо подальшого підвищення тарифів. Адже вони хочуть з 1-го травня підняти ціни на 15%, а наприкінці року – ще на 25%. Ми не допустимо цього», – сказала Голова фракції «Батьківщина» і додала, що таке кардинальне підвищення цін на газ, централізоване опалення і гаряче водопостачання є неприпустимим і є «одним із елементів стратегії зменшення українців».

«Через неприпустимі тарифи на тепло, газ, через реформу охорони здоров’я, яка призводить до збільшення смертності людей, через інші так звані «реформи» – в Україні відбувається стрімке зменшення населення. У нас вперше за всю історію вдвічі смертність перевищила народжуваність», – обурилась вона.

Юлія Тимошенко також спростувала твердження про те, що Україна зобов’язана підвищувати вартість газу для населення через вимоги МВФ, адже керівництво країни повинне у першу чергу дбати про інтереси власних громадян.

«Я на посаді прем’єр-міністра України неодноразово проводила переговори із МВФ. Ми вирішували питання, і при цьому не піднімали ціну на газ для людей і бюджетної галузі. І я впевнена, що ми і цього разу проведемо переговори із МВФ, і що не буде жодного стресу для людей, та буде знижено ціну на газ удвічі», – запевнила парламентарій.

Юлія Тимошенко також наголосила, що чинна влада буде відповідати за підвищення тарифів для населення і здобуття корупційних прибутків на такій оборудці.

«Кожен, хто взяв хоч копійку у людей через тарифи на газ, а потім переписав на свої офшорні рахунки, буде відповідати перед законом», – резюмувала політик.