newsone_ukrformat_01

«Золота десятка» ресурсів за правильного використання підніме країну на новий рівень

19:20 10.07.2019

Голова Партії ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко повідомила, що Україна має «золоту десятку» ресурсів, правильне і ефективне використання яких дозволить підняти країну і життя людей на якісно новий рівень. Серед таких ресурсів – сировинна база економіки, промислові підприємства, надра, сільськогосподарська земля, транзитні можливості, ГТС, авіаційна і ракетно-космічна галузі, а також туризм.

«Україна має десятку золотих ресурсів. Якщо ми задіємо всі ці ресурси, то зможемо увійти в 20-ку найбільш розвинутих країн світу, і навіть стати учасниками G-20. Але для цього нам потрібно працювати. І я вірю в те, що Україну можна підняти швидко», – сказала Юлія Тимошенко в ефірі програми «Український формат» на телеканалі «NewsOne».

newsone_ukrformat_02

За словами політика, перший «золотий ресурс» у рейтингу – це база сировинної економіки, яку слід змінити на економіку інноваційного розвитку.

«Інноваційна компонента в економіці України – всього лише 3% ВВП, в той час як у Естонії – 70%. Ми можемо підняти нашу економіку в 7,5 разів, якщо підемо за інноваційним шляхом розвитку», – запевнила парламентарій.

Другий ресурс – це відновлення роботи промислових підприємств, з яких нині 70% де-факто або не працюють, або працюють не на повну потужність.

«Наше завдання – проаналізувати кожне підприємство в Україні і зробити все для того, щоб підняти заводи, пероснастити, модернізувати і запустити в ручному режимі із залученням інвесторів. Кожен завод повинен мати спеціальну програму відродження», – пояснила Голова Партії ВО «Батьківщина».

Третя складова – це надра країни, адже Україна має 20 тисяч родовищ і 97 видів корисних копалин, і завдання нової влади – прибрати корупцію, відкрити всеохоплюючий видобуток корисних копалин, що дозволить щорічно за рахунок надр залучити у бюджет країни 14-15 млрд дол., що фактично становить трирічне ВВП країни.

«Також потрібно політично розморозити видобуток власної нафти і газу, залучивши найкращі технології світу. Завдання на 5 років – стати за нафтою і газом самодостатньою раїною. Ми маємо забезпечити себе вийти із вийти енергетичної залежності», – запевнила Юлія Тимошенко.

Голова Партії також наголосила, що п’ятий «золотий ресурс» країни – це українська земля. А тому слід правильно реформувати аграрний сектор, захистити національний середній аграрний клас, але при цьому категорично неприпустимо відкривати продаж сільськогосподарської землі.

«Наш шлях – це створення середнього класу, де держава мусить розвивати фермерство, підтримати мале і середнє сільськогосподарське виробництво, впровадити податок на 1 га землі, дати європейські кредити і зробити так, щоб люди могли розпочати справу на землі. Ми побачимо процвітаючі села, а не руїни, адже ми можемо отримати 180 млрд дол. щорічно лише із однієї аграрної галузі, і 2 млн робочих місць, якщо піднімемо фермерство», – запевнила вона.

Шостий «золотий ресурс» – це транспортні можливості України, адже країна має 13 портів, тисячі кілометрів залізничного сполучення, а також річкові транспортні потужності, правильне використання яких може принести Україні до 30 млрд дол. щорічно.

Сьомий ресурс – це транзитний потенціал української ГТС, що може щорічно давати країні 3 млрд дол., восьмий – авіаційна галузь, дев’ятий – це ракетно-космічна галузь, яка із 1 вкладеного долара може приносити країні у 14 разів більше прибутку, та десятий «золотий ресурс» – це туристична галузь, потенціал якої складає 15 млрд на рік.

«І тому якщо ми здатні будемо опанувати 10-ку золотих ресурсів країни, то ми зможемо стати однією із найбільш успішних країн світу», – підсумувала Юлія Тимошенко.