_APM5353

Зростання цін – наслідок емісії гривні. Вимагаємо розслідування

13:02 18.09.2017

Лідер фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко закликала Верховну Раду України невідкладно звернути увагу та дати належну оцінку факту зростання цін на основні споживчі товари для населення, що сталось унаслідок неконтрольованої емісії гривні з боку Національного Банку України, що у свою чергу призвело до зростання рівня інфляції.

«Сьогодні країну охопило підвищення цін на все, що люди споживають. Зокрема, ціни на продукти харчування піднялись удвічі за короткий термін. Ми вимагаємо негайно розглянути у парламенті факт екстреного зростання цін на продукти харчування для людей і споживчі товари», – сказала Юлія Тимошенко під час Погоджувальної ради керівників фракцій і голів парламентських комітетів.

Політик наголосила, що таке зростання цін на основні продукти харчування зумовлено інфляційними процесами в Україні, що є наслідком непрофесійної політики Національного Банку України і неякісного управління країною. При цьому, за її словами, сьогодні «кулуарно продовжує керувати голова НБУ Валерія Гонтарева, а управління здійснює безпосередньо Порошенко».

«Зростання цін на продукти харчування є прямим наслідком неконтрольованої емісії гривні з боку Національного Банку України, де випускають папірці, які не підтримані зростанням економіки», – пояснила вона.

Також, коментуючи журналістам ситуацію із зростанням цін на основні споживчі товари для населення, Юлія Тимошенко зазначила, що нині вся система управління економікою України призвела до «небаченої інфляції, яка приховується і яку не обліковують», а тому слід негайно вживати невідкладних заходів для вирівнювання соціально-економічної ситуації в Україні.

«Для врегулювання ситуації потрібно негайно заборонити друкувати порожні гривні, вимкнути друкарський станок НБУ, вилучити зайву грошову масу із фінансового сектору України та поновити перелік соціальних продуктів, на які не можна підвищувати цін», – підсумувала Лідер фракції «Батьківщина».

Коментуючи можливість потенційного ухвалення низки провладних реформ на поточному пленарному тижні, зокрема, мова іде про правову, медичну і пенсійну реформу, Юлія Тимошенко категорично запевнила, що фракція «Батьківщина» не буде їх підтримувати. Передусім, мова іде про правову реформу.

«Правова реформа – це остаточне знищення судової системи і її прибирання до рук президента України. Правова реформа позбавить прав людей у судах і зробить їх недоступними для тих людей, які не мають коштів для сплати судових зборів», – пояснила вона.

Юлія Тимошенко також сказала, що фракція «Батьківщина» категорично не буде голосувати за «нищівну пенсійну реформу».

«Ми як Партія ВО «Батьківщина» і фракція «Батьківщина» під час першого читання законопроекту щодо пенсійної реформи підтримали індексацію, осучаснення пенсій та скасування 15% податку на пенсії працюючих пенсіонерів. Проте друга частина пенсійної реформи щодо підвищення до 35 років трудового стажу для виходу на пенсію і зменшення коефіцієнту нарахування пенсій з 1,35 до 1 – є знищенням пенсіонерів», – сказала Лідер фракції «Батьківщина».

Крім того, аналізуючи медичну реформу, Юлія Тимошенко зазначила, що у разі її ухвалення відбудеться знищення мережі лікувальних закладів у малих населених пунктах, через що люди будуть позбавлені медичного обслуговування.

«Відбудеться скорочення мережі лікарень, лікарів і медичних сестер. Також буде впроваджено платну медицину без обов’язкового медичного страхування. Це не реформа, а продовження стрімкого скорочення населення України», – обурилась парламентар.