_APM8261

Звертаємося із заявою до ЦВК щодо зборів ініціативної групи «земельного» референдуму

17:17 13.04.2017

Голова фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко повідомила, що Партія ВО «Батьківщини», відповідно до чинного законодавства подала до Центральної виборчої комісії заяву про присутність членів ЦВК на зібраннях ініціативної групи, котра займатиметься збором підписів за проведення Всеукраїнського референдуму щодо заборони продажу сільськогосподарської землі.

«Батьківщина» призначила на 19 квітня зібрання ініціативної групи, яка матиме право збирати у людей підписи за проведення референдуму. Для того, щоб збори були легітимними, потрібно щоб на зборах був присутній представник ЦВК. Тому сьогодні наша команда прийшла до ЦВК для того, щоб подати заяву про присутність члена ЦВК на цих зборах», – зазначила Юлія Тимошенко під час брифінгу в ЦВК.

Відповідно до законодавства, за її словами, такі ініціативні збори мають об’єднувати не менше двох тисяч людей, котрі збиратимуть підписи. «Ми вирішили разом з Всеукраїнською асоціацією фермерів створити ініціативну групу з майже 10 тисяч людей», – сказала вона.

Юлія Тимошенко розповіла, що після затвердження списку ініціативної групи, його передадуть до ЦВК разом з запитаннями щодо заборони продажу сільськогосподарської землі, які будуть затвердженні на зібранні ініціативної групи.

«Щойно ЦВК затвердить запитання і склад ініціативної групи, ми отримаємо підписні листи. Після чого у нас буде 40 днів для того, щоб зібрати 3 млн підписів і передати до ЦВК. Ми їх зберемо і за кожен підпис відповідатимемо, щоб він був чесним. У ЦВК перевірять справжність цих підписів і далі мають оголосити Всеукраїнський референдум за народною ініціативою», – резюмувала політик.