НОВА СТРАТЕГІЯ МИРУ ТА БЕЗПЕКИ

18:06 23.01.2019

 

Сильна дипломатія: Формат «Будапешт плюс»

 


В Україні необхідно запровадити ефективний механізм встановлення миру. Ми пропонуємо політико-дипломатичний формат «Будапешт плюс». Це новий формат переговорів України зі світовими лідерами, який забезпечить повернення миру, а також звільнення окупованого Донбасу та анексованого Криму.

Його суть полягає у відновленні та запровадженні справжніх безпекових гарантій, які отримала Україна в 1994 році після підписання Будапештського меморандуму.

До складу «Будапешт плюс» увійдуть усі країни-гаранти територіальної цілісності України. Одразу після президентських виборів до нашої країни буде запрошено очільників країн-підписантів – США, Великої Британії та Росії, а також лідерів Франції, Китаю, Німеччини та Верховного комісара ЄС з питань безпеки.Політико-дипломатичний формат «Будапешт плюс» працюватиме одночасно з посиленням української армії.

Сильна армія: стандарти НАТО

 


Стратегія Юлії Тимошенко передбачає збільшення реального обсягу фінансування наших збройних сил до адекватного рівня – не менше 3% ВВП. Це дозволить армії ставати дедалі сильнішою та посилювати позиції України на дипломатичних переговорах у форматі «Будапешт плюс».

Буде запроваджено новий військовий контракт, який сформує принципово інші відносини між військовими та армією: відносини повної поваги до всіх, хто служить у Збройних силах України. Українських воєначальників необхідно готувати з лейтенантів, які проявили себе в бою. І тоді це буде насправді досвідчена, мобілізована і ефективна армія.

Результатом комплексної програми відновлення армії стане повна відповідність всім чинним стандартам НАТО з подальшою інтеграцією у цей світовий безпековий та миротворчий колективний блок.

Сильні санкції: посилення тиску на Росію

 


Санкції, які сьогодні діють щодо російських підприємств, а також російської верхівки, є недостатніми.

Саме тому політика санкцій повинна бути посилена та націлена на примус агресора до повного звільнення території України та встановлення миру. Посилити санкції проти країни-агресора вдасться завдяки сильному переговорному процесу у форматі «Будапешт плюс».

Відповідальність за агресію: Стягнення компенсації з Росії

 


Якщо всі постраждалі українські громадяни подадуть позови проти держави-агресора, то загальна сума претензій, розрахована згідно з практикою Європейського суду з прав людини, перевищить 100 мільярдів євро. Це масштаб того, що можуть отримати наші громадяни за понівечене життя.

Українська дипломатія активно відстоюватиме порушення Російською Федерацією права держави та громадян у міжнародних судових інституціях: Міжнародному суді ООН, Міжнародному кримінальному суді, Європейському суді з прав людини.

Реінтеграція і відбудова окупованих територій

 


Юлія Тимошенко ініціює створення десятків тисяч робочих місць для модернізації економіки, відбудови житла та цивільної інфраструктури на звільненому Донбасі. Буде створений Міжнародний фонд відновлення та розвитку Донбасу.

Особливе значення має питання повернення внутрішніх переселенців до нормального життя. Для цього українська держава офіційно визнає жертвами збройного конфлікту всіх осіб, які вимушено покинули окуповані території Донбасу та Криму внаслідок агресії Російської Федерації.

Буде встановлена тісна співпраця з міжнародними організаціями, такими як Червоний хрест та ООН, а також українськими неурядовими організаціями, що опікуються захистом прав вимушених переселенців.

Усі внутрішньо переміщені особи отримають гарантовану можливість безпечно повернутися додому і відновити втрачені документи, а також право власності на житло, землю та майно.

Головне завдання перехідного періоду – вивести мільйони людей зі стану стресу.

Ми гарантуватимемо безпеку і повноцінне життя, дамо роботу, повернемо впевненість у майбутньому.

Соціальне забезпечення воїна

 


Одразу після президентських виборів в Україні буде проведено реформу Збройних сил, яка передбачає побудову сильної армії на контрактній основі.

Новий контракт запровадить механізм регулярної індексації грошового забезпечення. Заробітна плата рядового солдата контрактної служби у 1,5 раза перевищуватиме середню зарплату в країні.

Українські військовослужбовці отримають мотиваційний пакет: забезпечення житлом, медичне обслуговування, пенсійне страхування та додаткові пільги для учасників бойових дій і членів їхніх родин.

На фінансування ЗСУ і пріоритетних розробок у галузі озброєння буде направлено щонайменше 3% ВВП.

Завантажити програму дій кандидата в Президенти НОВА СТРАТЕГІЯ МИРУ ТА БЕЗПЕКИ (.pdf)