Интеллект нации поднимет Украину на достойное место в мире — создадим все условия для этого

21:01 27.03.2019

Кандидат у Президенти України, Голова Партії ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко повідомила, що після перемоги на президентських виборах в межах реалізації «Нового курсу України» забезпечить належну підтримку і розвиток інтелектуального потенціалу України, що буде здійснено зокрема через визначення освіти і науки як пріоритетного напрямку розвитку країни.

«Україна має один із найвищих інтелектуальних потенціалів у світі. Якщо ми забезпечимо підтримку і розвиток науки і освіти, підприємництво – ресурсами, приберемо корупцію та побори, то ми за лічені роки матимемо країну, якій всі будуть заздрити. Наша країна буде стрімко підніматись», — сказала Юлія Тимошенко під час мітингу у Миколаєві.

_APX5841

За словами політика, сьогодні провідні країни будують свої національні економіки на використанні інтелекту нації, а також активно залучають інтелектуальних і активних людей із інших країн, зокрема із України. Голова Партії ВО «Батьківщина» нагадала слова голови українського МЗС Павла Клімкіна, який стверджує, що із 2016 року із України щороку виїжджають жити і працювати в інші країни близько 1 млн людей. На її переконання, це пов’язано зокрема із тим, що фахівці в Україні «не можуть знайти роботи і гідної заробітної плати».

«В Польщі рівень доходів і життя людей у 3,5 рази вищий аніж в Україні, а у Німеччині – у 16 разів. Тому ми у найближчі роки або піднімемось до рівня життя Європи і станемо конкурентами за власну молодь, або у нас не буде людей в Україні. Тому ми повинні перестати бути сировинним придатком, в тому числі в інтелектуальному секторі», — впевнена кандидат у Президенти.

Юлія Тимошенко сказала присутнім, що змінити стан справ, зокрема в секторі інтелектуальної діяльності, покликаний «Новий курс України», в якому освіта і наука визначені як головний пріоритет розвитку країни.

«Освіта і наука будуть профінансовані, поставлені на тверді ноги, а ми будемо подвоювати і потроювати наш національний ВВП. Наше завдання – ніколи більше не торгувати сировиною, і за 3 роки при правильній державній політиці ми змінимо ситуацію», — наголосила вона.

Юлія Тимошенко подякувала освітянам Миколаївщини, що ті нині працюють фактично волонтерами у вкрай важких умовах, отримуючи мізерну заробітну плату, натомість виховуючи високоосвічених людей. Політик пообіцяла, що новий Президент надасть всім освітянам належний рівень фінансового забезпечення і всілякої підтримки.

«Освітяни – це той потенціал, який за лічені роки зможе підняти нас на рівень найзаможніших країни Європи. А Україна за лічені роки стане сильною і успішною, тому що з неї припинять висмоктувати сировинні соки, і ми будемо своїми продуктами по повній користатись самі», — звернулась кандидат у Президенти.