dsc00213 (1)

Батальйон “Батьківщина”: хроніка подій

15:58 22.09.2014

Після низки успішних операцій з визволення українських міст, батальйон “Батьківщина” був вимушений припинити наступ. Причина проста – відсутність підтримки технікою та живою силою. За словами замполіта батальйону Марата Сулейманова, добровольці “Батьківщини” утримують значну територію мізерними силами. Укріпрайони розташовані настільки далеко, що часто не встигають прийти на допомогу побратимам.

- Базовий табір батальйону розміщується за 100 км від нашого крайнього блокпосту. Якщо ворог піде у рішучий наступ, ми не зможемо втримати район, – зазначив Сулейманов.

Замполіт стверджує, що біля Ясинуватої розташоване потужне угруповання терористів – безліч БТРів та близько 20 танків. Окрім цього, найманці збудували потужний укріпрайон, який здатний витримати навіть пряме влучання українського “Граду”. Сулейманов впевнений – до такої ситуації призвело десятидобове “перемир’я”.

- Ми були готові взяти Ясинувату, – стверджує замполіт. – Але саме тоді влада оголосила перемир’я. Увесь цей час бетономішалки терористів невпинно працювали, укріплення будувались. Сьогодні там стоїть два міцних дзоти – на 15 і 60 осіб. Навіть за чудового корегування української артилерії, особовий склад сепаратистів залишився цілим.

Сьогоднішнє перемир’я також викликає у замполіта сумніви. І цілком обґрунтовані. На його думку, миру не буде – адже навіть зараз так звана ДНР продовжує посилювати свої формування та укріплює позиції. За плечима Марата Сулейманова – війни у Таджикистані та Узбекистані, але він стверджує – на такій війні, як ця, йому доводиться  воювати вперше.

- Серед сепаратистів є різні люди. Є ті, хто щиро асоціює себе з Росією, а є ті, хто просто хоче поживитись на чужому горі. Одного разу ми взяли блокпост, який утримували збройні формування самопроголошеної ДНР. Їх було 20-30 осіб. Бій був короткий – як тільки ми пішли в наступ, вони заскочили в машини і втекли. Там ми знайшли замінований бліндаж, де утримували жінок. Там також були купи жіночої білизни і “палатка для втіх”.

За словами замполіта “Батьківщини”, на блокпості були знайдені купи розірваних паспортів. Покидьки зупиняли вродливих дівчат, рвали паспорти та тягли на блокпост. Після знущань та ґвалтувань більшість з жінок просто вбивали. Таких нелюдів, за словами Сулейманова, вояки батальйону в полон не беруть – їх знищують на місці.