Батальйон “Батьківщина” втратив ще одного бійця

14:31 12.01.2015

Боєць 34-го батальйону “Батьківщина” Андрій Соколенко помер у лікарні 9 січня від важкого поранення після чотирьох місяців госпіталізації.

“Андрій був одним з найкращих бійців. Справжній мужик. Він не вмів і ніколи не хотів брехати. Окрім кришталевої чесності він мав неймовірну мужність. Ніколи не пригинався – у повний зріст першим йшов у бій, і жодного разу не вдягнув бронежилет”, – згадував про бійця однополчанин Роман.

Андрій Соколенко отримав важке осколкове поранення в результаті мінометного обстрілу блокпосту, утримуваного бійцями батальйону “Батьківщина”. “У той день він нас врятував. Але остання міна лягла поряд з Андрієм. Він самотужки відійшов в укриття, і тільки там ми побачили, що його поранено. Він опирався, не хотів лікуватись, але ми віддали його медикам. Лише згодом з’ясувалось, що осколки розійшлися по тілу”, – додав Роман.

У Києві під час церемонії прощання з вояком мешканці багатоквартирного будинку, де він проживав, виступили з ініціативою встановлення меморіальної дошки на його честь.

Андрій Соколенко ще на початку АТО вступив добровольцем до лав 34-го батальйону “Батьківщина”, сформованого на базі Руху Опору як батальйон територіальної оборони Кіровоградської області та нещодавно приєднаний до 57-ої механізованої бригади Збройних Сил України.