Тимошенко 2014

Рух Опору координуватиме свою діяльність з силовими органами

19:15 15.04.2014

Кандидат в президенти, лідер партії “Батьківщина” Юлія Тимошенко заявляє про створення генерального штабу Руху опору російській агресії та міжнародного фонду з його підтримки.

“Всі наші дії скоординовані з силовими та правоохоронними структурами України. Рух опору створено на базі діючого закону і ми будемо діяти виключно відповідно до норм законодавства України”, – сказала Юлія Тимошенко сьогодні на прес-конференції в Києві.

Лідер партії “Батьківщина” уточнила, що до складу штабу Руху опору увійшли колишній заступник голови Служби безпеки України Олександр Скіпальський, командир спецпідрозділу “Беркут” МВС в Києві до 2005 року Геннадій Абрамчук, народний депутат четвертого скликання Верховної Ради, генеральний директор ДК “Укрспецекспорт” в 2005-2010 роках, Герой України Сергій Бондарчук, начальник Головного управління розвідки Міноборони України в 2003-2008 роках Олександр Галака, генерал-лейтенант Головного управління розвідки Міноборони Микола Мельник та голова координаційного центру громадської безпеки України Павло Потерецький.

За її словами, штаб подав керівництву держави пропозиції щодо кадрових призначень в Міністерстві оборони, які будуть тримати координацію з Рухом опору. “Ми утворюємо три бригади територіальної оборони в Харківській, Запорізькій, Дніпропетровській областях та завтра до середини дня штаб запропонує Міноборони їх командирів”, – додала вона.

“Починає працювати загальнонаціональний рух опору. Для того, щоб організувати розгалужену систему, нам потрібно забезпечити всі матеріально-технічні питання організації цього руху. Тому сьогодні ми оголошуємо про створення міжнародного фонду, який буде акумулювати фінансові ресурси, щоб тримати рух опору повністю підготовленим для участі у спеціальних операціях”, – повідомила лідер партії “Батьківщина”.

За її словами, до складу наглядової ради цього фонду увійдуть авторитетні особи, яким довіряє вся країна і які готові будуть гарантувати прозорість та цільове використання коштів. “Ми всі сьогодні переконані, що більшість громадян України готові захищати свою рідну землю, і ці структури будуть ефективно працювати. Не буде тут жорсткої централізації, а буде надана можливість для самоврядування, яке було на Майдані, буде надано право діяти згідно обставин, але при повній координації з Міністерством оборони, Службою безпеки України та Міністерством внутрішніх справ”, – підкреслила вона.

Кандидат в президенти наголосила, що мобілізаційні штаби будуть створюватися на базі регіональних осередків партії “Батьківщина”. “Я переконана, що ми зможемо в дуже короткий термін провести велику мобілізаційну та організаційну роботу і допомогти нашим силовим та правоохоронним органам захистити Україну від окупації та будь-якої військової агресії”, – заявила Юлія Тимошенко.