3G_2

В Україні існує нагальна потреба у впровадженні новітніх мобільних технологій

19:07 22.04.2014

Юлія Тимошенко підтримала ініціативу IT-спільноти та направила лист до Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка з проханням прийняти вкрай необхідне рішення для впровадження 3G та LTE зв’язку в Україні.

Текст звернення:

Вельмишановний Арсенію Петровичу!

15 квітня 2014 року в мене відбулася зустріч з провідними діячами, лідерами думок та активістами української ІТ-спільноти. Окрім дискусій щодо загальнополітичної ситуації в країні, нами було обговорено низку важливих питань, пов’язаних з актуальними проблемами розвитку інформаційних технологій в Україні. Серед них, зокрема, питання залучення потужного кадрового ІТ потенціалу країни до вирішення проблем забезпечення інформаційної та кібербезпеки держави, впровадження системи електронного врядування. У контексті інформаційного суспільства також гостро стоять питання підготовки кваліфікованих кадрів, розвитку інноваційної екосистеми, захисту авторських прав та інтелектуальної власності.

Особлива увага була приділена розвитку ІТ інфраструктури. Однією з головних проблем української інформаційно-комунікаційної сфери, яка потребує невідкладного вирішення, залишається штучне гальмування впровадження сучасних технологій мобільного Інтернету. Україна фактично залишається єдиною європейською країною, в якій практично не впроваджуються нові стандарти зв’язку 3-го та 4-го поколінь.

Протягом багатьох останніх років вирішення цього питання блокувалося на користь певних приватних бізнес інтересів. Це стримує розвиток бізнесу, економіки, соціальних проектів, технологічних компаній. Мобільні оператори чекають роками, поки держава в особі Міністерства оборони звільнить необхідні частоти і продасть їм ліцензії на 3G/4G-Інтернет. І це в той час, коли в розвинутих країнах вже розробляються та впроваджуються технології мобільного Інтернету п’ятого покоління.

Найшвидшим і найпростішим способом запровадження нових стандартів зв’язку 3-го та 4-го поколінь (3G/UMTS та LTE) в Україні є забезпечення принципу «технологічної нейтральності», тобто можливості використовувати радіочастотний ресурс в діапазоні 900 та 1800 МГц для будь-якої радіотехнології. Це є звичною світовою практикою в Європі та світі.

Для впровадження такого принципу необхідне лише ухвалення Урядом рішення щодо внесення змін до чинного Плану використання радіочастотного ресурсу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів від 09.06.06 р. №815, яке передбачить право користувачів радіочастотного ресурсу застосовувати сучасні радіотехнології 3-го та 4-го поколінь стандарту 3G/UMTS та LTE поряд із застарілою технологією GSM у діапазонах 900 та 1800 МГц.

Слід також зауважити, що при належній організації впровадження технологічної нейтральності та проведення конкурсу на використання частоти 2100 МГц протягом 4-6 місяців 2014 року Державний бюджет зможе акумулювати до 3 млрд. грн. Це одночасно створить підґрунтя для додаткових інвестицій в галузі в розмірі не менше 2-2,5 млрд. грн. та надасть імпульс для розвитку підприємницької екосистеми, що існує довкола великих операторів зв’язку.

В інтересах розвитку економіки країни в інноваційному напрямі,  прошу Вас невідкладно прийняти таке, вкрай необхідне політичне рішення.

З повагою
Голова партії
ВО «Батьківщина»
Юлія Тимошенко