ПЕРЕМОГА ЄДНОСТІ

11:45 12.09.2015

Непомірно сильна централізація влади, яка панувала всі роки незалежності України, призвела до повної безправності місцевого самоврядування, напруженої соціально-економічної ситуації на місцях. Партія «Батьківщина» послідовно відстоює позицію припинення політики роз’єднання країни і політичних спекуляцій на цій темі. Наше завдання полягає у збереженні єдності, миру, злагоди та спокою в усіх куточках держави.

В першу чергу, маємо провести реформу місцевого самоврядування, яка дасть набагато ширші права територіальним громадам у відповідності з Європейською хартією місцевого самоврядування. Дана реформа передбачає ліквідацію районних та обласних державних адміністрацій разом із їх головами.

В рамках реформи надамо право обласним та районним радам формувати власні виконавчі комітети та муніципальну міліцію. Тобто, керувати областю та районом будуть обрані місцевими мешканцями депутати та голови відповідних рад. Саме ці, обрані громадою люди, будуть нести відповідальність за виконану роботу перед місцевими мешканцями на кожних наступних виборах.

Об’єднання територіальних громад повинно бути виключно добровільним. А всі кошти від податку на доходи фізичних осіб, екологічного та єдиного податків, податку на землю та від її оренди — повинні залишатися на місцях в повному обсязі.

Це дозволить нарешті почати реально вирішувати проблеми регіонів: дороги, комунальну сферу, побудова нових шкіл, спортивних закладів, лікарень та дитячих садків.

Партія «Батьківщина» виступає за збереження статусу української мови, як єдиної державної на всій території України, аби зберегти фундаментальні речі, на яких тримається кожна держава.