ПЕРЕМОГА НАД КОРУПЦІЄЮ ТА ЛЮСТРАЦІЯ

11:40 12.09.2015

Українці перемогли режим Януковича, але його ставленики нікуди не поділися. Вони відкуповуються в корумпованій Генеральній прокуратурі та уникають кримінальної відповідальності за свої злочини. Вони знову намагаються пролізти у Верховну Раду і навіть призначаються на нові високі посади. Це суперечить волі народу та вимогам Революції Гідності.

Ми наполягаємо на повному перезавантаженні країни, яке відбуватиметься на основі досвіду радикальних та успішних змін в Грузії. Там вони починалися із люстрації та жорстких антикорупційних заходів. Цей шлях необхідно обов’язково пройти і Україні. «Батьківщина» підтримала ухвалення закону про люстрацію. Він забороняє займати державні посади тим керівникам і депутатам, які працювали на режим Януковича, голосували за диктаторські закони 16 січня чи були замішані у корупції. Але, всупереч цьому закону, керівники держави продовжують призначати на високі посади членів команди Януковича. Ми зупинимо цей процес. У нас є політична воля провести справжню та безкомпромісну люстрацію. Наступним кроком має стати ухвалення закону про проведення виборів до Верховної Ради за пропорційною системою з відкритими списками.

Діяльність українських судів, прокуратури, СБУ, міліції, держслужби продовжує залишатися корумпованою та має бути приведена до стандартів і антикорупційних вимог ЄС. Ми доб’ємося, щоб чиновники та депутати декларували не лише доходи, але й свої витрати. Їх податкові декларації будуть обов’язково викладатися в Інтернет для того, щоб кожен громадянин міг ознайомитися із ними.

Партія «Батьківщина» ініціюватиме ухвалення спеціального закону, за яким кожен чиновник та його родина будуть зобов’язані довести легальність походження свого майна. Той, хто не пройде перевірку, буде звільнений, а його майно — конфісковано на користь бюджету країни. Аналогічний закон було ухвалено в Грузії і він довів свою ефективність. Ми за впровадження максимально жорсткої кримінальної відповідальності за корупцію та хабарництво. Неприпустимим є призначення на державні посади тих, хто попередньо не позбувся власного бізнесу та буде використовувати владу для того, щоб примножувати власні статки. Ми звертаємося до Президента України негайно продати свою бізнес-імперію, яка частково знаходиться в Російській Федерації, бо вважаємо посаду Президента України несумісною з веденням багатомільярдного бізнесу. Ми звертаємося до Президента України з вимогою відмовитися від висування власного сина кандидатом в депутати та зняти його з реєстрації, бо саме так діяв Янукович, створюючи свій родинний клан у владі.

Ми виступаємо за створення в країні незалежного від жодного державного органу Антикорупційного бюро, яке буде наводити жах на корупціонерів, не дивлячись на партійний квиток чи родинні зв’язки. Це бюро слід наділити правом на провокацію хабара та перевірку підозрюваних в корупції на детекторі брехні. Саме це здійснили в Грузії та інших країнах, які показують найкращі приклади боротьби із корупцією.

Партія «Батьківщина» пропонує запровадити механізм приватного обвинувачення, коли громадяни отримають право вести запис свого спілкування з чиновниками та звертатися напряму до суду для притягнення їх до відповідальності за зловживання.

В Україні, як і в Грузії, необхідно відкрити мережу «універсамів адмінпослуг», щоб громадянин в одному місці, без черг та хабарів, міг отримати повний пакет послуг від держави. Наші громадяни повинні на собі відчути, наскільки легшим і комфортнішим стає життя без корупції.

Чисельність працівників держорганів має бути істотно скорочена. Прийом на роботу повинен відбуватися за відкритими конкурсами, щоб дати дорогу молодим, прогресивним і не корумпованим фахівцям. Нові держслужбовці повинні отримати таку зарплату, щоб займатися корупцією стало просто невигідно.

Ми вважаємо зрадою ідеалів Революції Гідності нинішнє виділення банкам, що належать родині та оточенню Януковича, мільярдів гривень фінансової допомоги, яке було здійснено Національним банком України. Є недопустимим відшкодування олігархам і чиновникам-бізнесменам мільярдів гривень ПДВ у той час, коли громадяни по копійці збирають на армію. Це не наші цінності — з такими аморальними речами просто неможливо миритися. Всі посадовці, які сьогодні будують такі корупційні оборудки, будуть притягнуті до кримінальної відповідальності, незважаючи на партійну приналежність.

Сьогодні партія «Батьківщина» не має жодного представника у вищих органах державної влади. Всі посадовці та міністри, які висувалися на посади від нашої політсили, перейшли до провладної партії «Народний фронт». Оновлена «Батьківщина» — не поділяє стратегію та тактику дій влади, які привели країну та її соціально-економічну сферу до теперішнього стану. Партія «Батьківщина» іде на вибори, щоб у наступному парламенті були люди, які мають мужність говорити правду про ситуацію в країні, називати речі своїми іменами і вказувати на помилки влади. Наша позиція чітка і послідовна — «Батьківщина» завжди буде захищати простих людей, ми завжди будемо в опозиції до кумівства, корупції та хабарництва.