ПЕРЕМОГА ВІЛЬНОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА

11:40 12.09.2015

Ми віримо в те, що тільки незалежні та самодостатні люди здатні втілювати в життя реформи, ефективно протистояти корупції та будь-якій загрозі встановлення авторитаризму. Тому саме розвиток середнього класу має стати запорукою економічного відродження України та двигуном радикальних реформ і перетворень в державі. За рахунок цього українці будуть забезпечені новими робочими місцями, гідною зарплатнею, достойним рівнем пенсій та соціального захисту.

Партія «Батьківщина» — це єдина політична сила, яка послідовно та віддано працює над підтримкою середнього класу, де б ми не були, при владі чи поза нею. Ми прагнемо повністю перезавантажити стосунки між державою та малим і середнім бізнесом, використовуючи кращі напрацювання і досвід грузинських реформ у цій сфері.

Щоб підтримати підприємницьку ініціативу громадян, необхідно запровадити заявницький принцип відкриття власної справи — для того, щоб започаткувати бізнес в Україні, достатньо буде лише повідомити контролюючі органи. Щоб мінімізувати вимагання хабарів, необхідно забезпечити надання через Інтернет усіх потрібних дозволів і погоджень. Підприємці повинні мати змогу користуватись загальною системою безкоштовної електронної звітності та отримата відкритий доступ до держзакупівель. При цьому необхідно гарантувати збереження спрощеної системи оподаткування для всіх підприємців.

«Батьківщина» підтримує ідеї радикального зменшення кількості податків для малого і середнього бізнесу.
Їх має лишитися не більше шести, а саму процедуру сплати цих платежів слід максимально спростити. Партія послідовно виступає за зменшення соціального внеску до 15%, радикальне скорочення кількості контролюючих органів, дозволів і ліцензій.

Ми запровадимо мораторій на всі види перевірок малого і середнього бізнесу, поки не буде проведено реформування всіх контролюючих органів, повноваження яких треба обмежити до рівня європейських аналогів. В першу чергу, слід ліквідувати такий репресивний орган, як податкова міліція, і натомість провести широку податкову амністію. Одним із гарантів розвитку бізнесу в Україні також має стати створення інституту бізнес-омбудсмена, який захищатиме підприємців від незаконних дій чиновників, сприятиме спрощенню умов для відкриття та ведення власної справи